Prejsť na hlavný obsah
Európska iniciatíva občanov

Usmernenia v oblasti ochrany údajov – otázka č. 14

Späť na hlavnú stránku Usmernení v oblasti ochrany údajov pre organizátorov

 

Usmernenia v oblasti ochrany údajov – otázka č. 14

Predkladanie zozbieraných vyhlásení o podpore členským štátom na overenie – aké sú bezpečnostné odporúčania? 

Vzťahuje sa na scenár 2v prípade, že vyhlásenia o podpore predkladáte vlastnými prostriedkami

Po zozbieraní požadovaného počtu vyhlásení o podpore v papierovej forme alebo online prostredníctvom vášho vlastného systému ich musíte predložiť príslušným vnútroštátnym orgánom na účely overenia a osvedčenia.

Na tento účel musíte rozdeliť vyhlásenia o podpore zozbierané v papierovej forme a vyhlásenia zozbierané prostredníctvom vášho online systému na zber.

Podľa osobitných pravidiel týkajúcich sa individuálnych online systémov na zber vyhlásení musia takéto systémy zabezpečovať šifrovanie osobných údajov v elektronickom formáte na účely ich predloženia príslušným orgánom členských štátov.

Vyhlásenia o podpore zozbierané v papierovej forme možno predložiť v papierovej forme, ale možno ich aj naskenovať a predložiť s využitím elektronického prenosu alebo fyzicky napríklad na DVD. Ak sa vyhlásenia o podpore predkladajú vo fyzickej forme (papier alebo DVD), musí sa to tiež urobiť bezpečne, napríklad doporučenou poštou alebo doručením kuriérom.

UPOZORNENIE:

Môžete sa rozhodnúť, že na predloženie vyhlásení o podpore zozbieraných prostredníctvom individuálneho online systému na zber vyhlásení a vyhlásení zozbieraných v papierovej forme využijeteslužbu Komisie na výmenu súborov. V takom prípade plní podstatnú časť príslušných bezpečnostných požiadaviek Komisia.

Referenčné dokumenty:

Chcete sa vzdelávať a spolupracovať?