Zabierz głos w sprawach polityki, które mają wpływ na Twoje życie. Europejska inicjatywa obywatelska to wyjątkowy sposób, dzięki któremu obywatele mogą przyczyniać się do kształtowania UE, wzywając Komisję Europejską do zaproponowania nowych przepisów. Kiedy dana inicjatywa zdobędzie jeden milion podpisów, Komisja zdecyduje, jakie podejmie działania.

Zobacz, jak to działa krok po kroku
Wideo na temat europejskiej inicjatywy obywatelskiej
101 liczba wniosków o rejestrację
76 liczba zarejestrowanych inicjatyw
6 liczba inicjatyw zakończonych sukcesem

Najnowsze wiadomości

Wysłuchanie publiczne na temat europejskiej inicjatywy obywatelskiej „End the Cage Age” („Zakończmy hodowlę klatkową”)

15 kwietnia w godz. 9.00–12.00 Parlament Europejski zorganizuje wysłuchanie publiczne na temat szóstej udanej europejskiej inicjatywy obywatelskiej „End the Cage Age” („Zakończmy hodowlę klatkową”). Z powodu ograniczeń związanych z COVID-19 posiedzenie odbędzie się częściowo na odległość, a liczba uczestników na miejscu będzie ograniczona. Spotkanie będzie jednak w całości transmitowane przez internet.


Webinarium „Zbieranie podpisów na potrzeby inicjatywy obywatelskiej”

30 marca 2021 r. obejrzyj webinarium, aby uzyskać praktyczne wskazówki na temat tego, jak skutecznie gromadzić deklaracje poparcia dla europejskiej inicjatywy obywatelskiej. 


Bezpośrednie skutki polityczne europejskiej inicjatywy obywatelskiej

Dzisiaj wchodzi w życie rozporządzenie w sprawie przejrzystości i zrównoważonego charakteru unijnej oceny ryzyka w łańcuchu żywnościowym. Wniosek Komisji dotyczący tego rozporządzenia został przyjęty w 2019 r. w następstwie europejskiej inicjatywy obywatelskiej. „Zakaz stosowania glifosatu i ochrona ludzi i środowiska przed toksycznymi pestycydami”. Z tej okazji 30 marca odbędzie się uroczystość online z udziałem organizatorów europejskiej inicjatywy obywatelskiej. 

Kalendarz wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia związane z europejską inicjatywą obywatelską. Można również zobaczyć listę minionych wydarzeń; w niektórych przypadkach dostępne są nagrania.

Zajrzyj do kalendarza!