Darykite didesnę įtaką politikai, kuri svarbi jūsų gyvenimui. Europos piliečių iniciatyva yra unikalus būdas prisidėti prie ES politikos formavimo – galite paraginti Europos Komisiją pasiūlyti naujų teisės aktų. Kai dėl iniciatyvos surenkama bent milijonas parašų, Komisija sprendžia, kokių veiksmų imtis.

Žiūrėkite, kaip tai veikia žingsnis po žingsnio
Europos piliečių iniciatyvos vaizdo klipas.
110 prašymai įregistruoti
86 įregistruotos iniciatyvos
6 sėkmingos iniciatyvos

Paskutinės naujienos

Klausykitės penktos tinklalaidės „CitizenCentral“ laidos!

Apple PodcastsSpotifyGoogle Podcasts ir SoundCloud jau galima klausytis Europos piliečių iniciatyvai skirtos tinklalaidės CitizenCentral penktos laidos.

Šioje laidoje pavadinimu „Sąmoningi vartotojai. Susipažinkite su europiečiais, kūrybingai kovojančiais su klimato kaita“ kalbama apie šiuo metu vykdomas Europos piliečių iniciatyvas „Uždrauskime reklamuoti iškastinį kurą“ ir „Europos ekorodiklis“. Joje kalba ir atitinkamų sričių ekspertai bei aktyvistai.

 


Komisija priėmė sprendimus dėl prašymų užregistruoti dvi naujas Europos piliečių iniciatyvas

Šiandien Komisija nusprendė užregistruoti Europos piliečių iniciatyvą „Žaliasis PVM. ES žaliasis PVM, skatinantis rinktis tvarius ir ekologiškus gaminius bei paslaugas“. Iniciatyvos organizatoriai ragina Komisiją pasiūlyti teisės aktą, kurio tikslas – „mažinti žaliesiems gaminiams ir paslaugoms taikytiną PVM tarifą“.

Be to, šiandien Komisijai teko atsisakyti užregistruoti „EVE iniciatyvą įvesti sprendimo teisę“. Šis sprendimas atsisakyti registruoti, pirmas nuo to laiko, kai 2020 m. sausio mėn. nustatytos naujos taisyklės, priimtas po dvietapės procedūros. Pirmuoju etapu organizatoriai paraginti iš dalies pakeisti pradinę iniciatyvą, atsižvelgiant į pirminį Komisijos vertinimą.


Jau galima klausytis Europos piliečių iniciatyvai skirtos tinklalaidės „CitizenCentral“ ketvirtos laidos

Apple PodcastsSpotifyGoogle Podcasts ir SoundCloud jau galima klausytis naujos Europos piliečių iniciatyvai skirtos tinklalaidės „CitizenCentral“ ketvirtos laidos.https://europa.eu/citizens-initiative/citizencentral-podcast_en

Šioje laidoje, skirtoje pagrindinėms ir socialinėms teisėms, kalbama apie pagrindines šiuo metu vykdomas Europos piliečių iniciatyvas - tai pilietinės visuomenės iniciatyva uždrausti masinio biometrinio sekimo praktiką ir iniciatyva įvesti visoje ES besąlygines bazines pajamas. Taip pat pasiklausykite technologijų etikos ir teisių specialisto, tiriamosios žurnalistikos specialisto ir darbo ateities eksperto.

 

Renginių kalendorius

Sužinokite apie artėjančius renginius, susijusius su Europos piliečių iniciatyva. Taip pat galite pasižiūrėti praėjusių renginių sąrašą. Svetainėje pateikti kai kurių iš jų įrašai.

Susipažinkite su renginių kalendoriumi!