Põhisisu juurde
Euroopa kodanikualgatus
Nõudke oma elu mõjutava poliitika puhul rohkem sõnaõigust. Euroopa kodanikualgatus on ainulaadne viis ELi kujundamises kaasa löömiseks, kutsudes Euroopa Komisjoni üles esitama uusi õigusakte. Kui algatus on saanud miljon allkirja, otsustab komisjon, millist meedet võtta. Euroopa kodanikualgatuse etapid
Kui kaalute algatuse alustamist, tutvuge õigus- ja praktiliste nõuannete saamiseks Euroopa kodanikualgatuse foorumiga.
Euroopa kodanikualgatuse video.

Viimased uudised

Kolmapäev, 28/09/2022

Registreeriti uus kodanikualgatus: „Keskendumine spetsiifilistele õpiraskustele ELi tasandil“

Komisjon registreeris 28. septembril 2022 Euroopa kodanikualgatuse „Keskendumine spetsiifilistele õpiraskustele ELi tasandil“ („Focus on Specific Learning Disabilities on EU Level“).

Algatusega kutsutakse komisjoni üles esitama ettepanekut ühiste suunistega selle kohta, kuidas avastada ja käsitleda õpiraskusi (st düsleksia, düskalkuulia, düsgraafia), et tagada selliste õpiraskustega inimeste parem integreerimine haridussüsteemi ning seda ka vaba liikumise õiguse kasutamisel.

See on kaheksas algatus, mis on registreeritud 2022. aastal. Korraldajatel on nüüd kuus kuud aega, et hakata toetusavaldusi koguma.

 

Teisipäev, 20/09/2022

Listen to the new season of CitizenCentral podcast!

Uudised, mis ei ole eesti keeles kättesaadavad, kuid mida saab lehel "Viimased uudised automaatselt tõlkida lasta.

CitizenCentral podcast returns for a second season of conversations with organisers of European citizens’ initiatives, experts and other speakers.

In chapter 1, we talk to the organisers of ‘ReturnThePlastics’ and ‘Green VAT’ initiatives, taking different approaches to sustainability and consumer behaviour, as well as three climate and sustainability experts across the EU.  

In chapter 2, we check how the European youth feels about voting, EU policymaking, citizen activism and the European Citizens’ Initiative, and we talk to the (young) organisers of the ‘Ending the aviation fuel tax exemption in Europe’ initiative.  

Tune in and discover CitizenCentral (in English only) on Apple PodcastsSpotifyGoogle Podcasts and SoundCloud

Share your views on the 'CitizenCentral' podcast in this survey.

N, 15/09/2022

Euroopa kodanikualgatuse igakuine uudiskiri – nüüd kõigis ELi ametlikes keeltes

Euroopa kodanikualgatuse igakuine uudiskiri aitab lugejatel olla kursis Euroopa kodanikualgatusega seotud viimaste arengutega. Uudiskiri on koostatud inglise keeles ja see on tänu masintõlketeenusele kättesaadav ELi 24 ametlikus keeles.

Võite uudiskirja tellida siit ja vaadata varasemaid väljaandeid siin.

Kas soovite rohkem teada ja koostööd teha?