Przejdź do treści głównej
Forum europejskiej inicjatywy obywatelskiej

EU SIGN DAY - Zaproszenie do przystąpienia

Autor: Inactive user |
Data aktualizacji: 15/04/2021 |
Liczba odsłon: 684

Zapraszam Państwa do udziału w tej prezentacji, która odbędzie się w dniu 15 kwietnia (ale jeśli zobaczy Pan/Pani tekst...w dowolnym momencie!) Otworzymy 9.Dnia

Europy EU SIGN DAY (i jeszcze zorganizujmy własne wydarzenia z okazji Dnia Europy i na początek konferencji w sprawie przyszłości Europy)

Włącz spotkanie inauguracyjne, na którym dzień EU SIGN DAY zostanie zaprezentowany w dniu 15 kwietnia 2021 r. na 6. sesji

plenarnej: Pomnik https://zoom.us/s/97771031515
Języki: Bezpośrednie tłumaczenie ustne będzie zapewnione w języku włoskim i angielskim (ikonę „tłumaczenia” na Zoom, jeżeli pobrali Państwo najnowszą wersję), w tym

roku jako osoba oraz organizacje, stowarzyszenia, sieci, do których Państwo należą, mogą zrobić coś szczególnego dla uczczenia Dnia Europy: można poprzeć 14 komitetów obywatelskich zaangażowanych obecnie w jedno z największych wyzwań i możliwości dla obywateli europejskich: Europejska inicjatywa obywatelska, jedyny instrument na rzecz demokracji uczestniczącej instytucjonalnej, z którego obywatele mogą wypowiadać się w kontaktach z instytucjami UE i faktycznie zmuszać ich do podejmowania działań w konkretnych sprawach.

 

EU SIGN DAY będzie samoorganizowaną inicjatywą, która rozpocznie się 9 maja 2021 r. i ma na celu poinformowanie jak największej liczby obywateli europejskich o ich prawie do kształtowania przyszłości Europy z jednym podpisem (lub kilkoma podpisami) w sprawie europejskiej inicjatywy obywatelskiej.

 

W dniu 15 kwietnia, w godz. 6.00-7,15 p. CET, promotorzy tej inicjatywy przedstawią ją wszystkim zainteresowanym aktywnym promowaniem demokracji europejskiej w ramach działań już zorganizowanych z okazji Dnia Europy.

 

Program:

Dlaczego europejskie inicjatywy obywatelskie są potężnym instrumentem (konferencji) przyszłości Europy

Dlaczego europejska sfera publiczna potrzebuje większej wiedzy na temat europejskich inicjatyw obywatelskich

Prezentacja EU SIGN DAY

W jaki sposób organizacje, sieci i osoby fizyczne mogą wspierać EU SIGN DAY

Dyskutanci:

Virginia Fiume, koordynator organizacji Eumans i StopglobalWarming.eu, Marco Cappato, promo Stop globalwarming.eu, Helwig Fenner, Europejska inicjatywa obywatelska „Nwarwarowany dochód podstawowy”, Tony Venables — Voters Without Borders, Ella Jakubowska — Reclaim your Face, Andree Belu, Openclaims, European Face, Clara Cavalcante - Stop Finning, OmriFuture Future, Andreea Belu —Reclaime Foures, European Face, Clara Cavalcanale Stop Finning - Stop Finning, Omriego Belu,
 

 

Posiedzenie będzie otwarte dla publiczności i będzie nagrywane - Zoom Info:Https://

zoom.us/s/97771031515 W celu uzyskania informacji: Virginia Fiume virginia.fiume@eumans.eu

+32493158956 Organizatorzy EU SIGN DAY ARE

 

Europejskie inicjatywy obywatelskie
(które można już podpisać i udostępnić)
— Stopgloblawarming.eu https://stopglobalwarming.eu

Bezwarunkowy dochód podstawowy https://eci-ubi.eu/

—Wyborcy bez Granic https://voterswithoutborders.eu/

— Save Bees and Farmers https://www.savebeesandfarmers.eu/

Stop Finning https://stop-finning-eu.org/

—Regeneracja Twojej twarzy https://reclaimyourface.eu/

Swoboda wymiany informacji https://freesharing.eu/

Na oficjalnej stronie internetowej EU SIGN DAY znajdą Państwo WSZYSTKIE bieżące europejskie inicjatywy obywatelskie, które można już przeglądać tutaj

Organizacje

Eumans
Citizens starte Over Europe Coordinator
The ECI Campaign
Alliance for Europe
Democracy International
Europe Future Fringe

1
Głosowanie

Napisz komentarz

Aby dodać uwagi, należy się uwierzytelnić lub zarejestrować.

Komentarze

Forum Team | 06/05/2021

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się tym pomysłem. Inicjatywa na rzecz „Dnia podpisania traktatu UE” brzmi jak wspaniała inicjatywa.

Informacje podane na Państwa stronie internetowej są bardzo przydatne, a mianowicie: https://eusignday.eu/

Ponadto, na podstawie Państwa posiedzenia w dniu 15 kwietnia, czy mają Państwo jakieś wyniki lub aktualizacje dotyczące społeczności zajmującej się europejską inicjatywą obywatelską?

Dziękuję bardzo!

Zespół Forum Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej

Aby dodać uwagi, należy się uwierzytelnić lub zarejestrować.
Zastrzeżenie prawne: Opinie wyrażone na forum europejskiej inicjatywy obywatelskiej odzwierciedlają wyłącznie punkt widzenia ich autorów i w żaden sposób nie mogą być utożsamiane ze stanowiskiem Komisji Europejskiej ani Unii Europejskiej.
Chcesz przystąpić do rejestracji inicjatywy? Zamierzasz poprzeć inicjatywę? Szukasz informacji o trwających lub zakończonych inicjatywach?