Přejít na hlavní obsah
Fórum evropské občanské iniciativy

Digitalizace by měla lidem umožnit normálně žít bez poskytování osobních údajů technologickým gigantům

Autor /Autorka: io po |
Datum aktualizace: 18/10/2021 |
Počet zobrazení: 394

Mělo by být možné najít zaměstnání, pronajmout byt, koupit letenku, vlak, autobusovou jízdenku, rezervovat hotelový pokoj, podepsat smlouvu o elektřině, zemní plyn atd. Musíme například mít možnost rezervovat letenku on-line bez uvedení bankovních údajů a jména technologických gigantů, kteří vytvářejí elektronické operační systémy zařízení, vyhledávače, elektronické schránky atd.
Měli bychom například mít možnost zarezervovat letenku on-line bez uvedení bankovních údajů a jména, získat kód, poté se dostavit dovnitř a s naší kreditní kartou a případně dokončit transakci s Id.
Pokud máte zájem být ve skupině organizátorů mé občanské iniciativy „Digitalizace by měla lidem umožnit normálně žít bez poskytování osobních údajů technologickým gigantům“, napište to prosím.

Tuto iniciativu navrhuji proto, že mě lidé, kteří tvrdí, že mě prohlašují, že mě profilují, abych se stal lídrem, a dva roky poté, co ji hlásím policii, stále zneužívám.

1
Hlasování

Připojit komentář

Chcete-li vkládat připomínky, musíte provést ověření identity nebo se zaregistrovat.

Komentáře

Simon Schmeisser | 30/10/2021

Bez osobních údajů však k tomu nedojde. Lidé musí být naopak informováni o tom, jak bezpečně nakládat se svými údaji. Je zde zapotřebí mnohem více informací, zejména s finanční podporou. V konečném důsledku je na každém občanovi, aby se svými údaji dělal.

Může být rovněž užitečné věnovat větší pozornost skutečnosti, že údaje jsou uchovávány zákazníky v Evropské unii.

Chcete-li vkládat připomínky, musíte provést ověření identity nebo se zaregistrovat.
Till Uhlmann | 06/12/2021

Digitální nezávislosti by bylo možné dosáhnout také prostřednictvím centrálních, státem kontrolovaných platebních systémů, které pak údaje uchovávají centrálně, aby mohly být zabezpečeny pouze na jednom místě, a tudíž kontrolovatelné. 

Tyto platební systémy umožňují flexibilní pracovní, sociální a zdravotní péči, jakož i opatření v oblasti obživy.

v mém přístupu zde: nové příležitosti pro základní a sociální služby

Na tuto otázku jsem se rovněž obrátil a doufám, že budu kvalifikovaně, nebo alespoň zajímavý, podporovat rozvoj soudržných přístupů k prezentaci.

Chcete-li vkládat připomínky, musíte provést ověření identity nebo se zaregistrovat.
thewing pk | 08/02/2022
Chcete-li vkládat připomínky, musíte provést ověření identity nebo se zaregistrovat.
Prohlášení o vyloučení odpovědnosti: Vyjádření uvedená na Fóru evropské občanské iniciativy odrážejí pouze názory jejich autorů a nelze je v žádném případě považovat za vyslovení postoje Evropské komise nebo Evropské unie.
Jste připraveni zaregistrovat vlastní iniciativu? Chcete některou z iniciativ podpořit? Potřebujete více informací o probíhajících nebo uzavřených iniciativách?