Pāriet uz galveno saturu
Eiropas pilsoņu iniciatīvas forums

Itāliešu jaunieši pārbauda Eiropas pilsoņu iniciatīvu kā rīku, lai mobilizētos klimatam

Atjaunināšanas datums: 14/06/2022

2022. gada 30. aprīlī Romā tikās 55 jaunieši, lai mācītos cits no cita pieredzes klimata aktīvismā un izpētītu, kā Eiropas pilsoņu iniciatīva varētu būt efektīvs instruments, lai palīdzētu novērst klimata pārmaiņas. Pasākums bija daļa no kampaņas #TheGreenTrack, ko 2022. gadā uzsāka Eiropas Komisija, lai pastiprinātu jauniešu balsis un jauniešu līdzdalību saistībā ar vides jautājumiem, un to organizēja Eiropas jaunie vēstnieki.

Darbseminārs “Aktīvs! Jauniešu līdzdalība un Eiropas pilsoņu iniciatīva klimata pārmaiņu apkarošanai” organizēja jaunie Eiropas vēstnieki Itālijā. Jaunie Eiropas vēstnieki (YEA) ir nepolitisks un brīvprātīgs komunikācijas tīkls, kas savieno un veido draudzības tiltus starp jauniešiem no ES dalībvalstīm, Apvienotās Karalistes un Armēnijas, Azerbaidžānas, Baltkrievijas, Gruzijas, Moldovas un Ukrainas.

Darbs pie daudziem tematiem, tostarp jauniešu līdzdalība un klimata pārmaiņas ir prioritāri jautājumi.

Darbseminārā Romā tika izskatīti abi temati, pētot instrumentus un programmas, lai izveidotu efektīvus projektus vietējām kopienām, kurus var izmantot un kuri var noderēt jauniešu grupām un jaunatnes organizācijām.

Presentation

Virsraksts: Jaunatnes organizatori dalās pieredzē un apspriež idejas par to, kā cīnīties pret klimata pārmaiņām 

Fotogrāfijas kredīts: YEAsxRomame 

 

Pasākuma pirmajā pusē trīspadsmit jauniešu organizācijas dalījās pieredzē, organizējot pasākumus klimata pārmaiņu seku novēršanai. Aprakstītie pasākumi ir, piemēram, tīrīšana, izglītības programmas, skolu apmeklējumi, kampaņas u. c.

Pasākuma otrajā daļā dalībniekiem bija iespēja uzzināt par Eiropas pilsoņu iniciatīvu un to, kā to var izmantot, lai mainītu vides politiku un dotu iespēju paust savu viedokli iedzīvotājiem.

Pēc pirmā sadarbības pasākuma, lai uzzinātu par dažādiem iniciatīvas izstrādes posmiem, (pabeigtās) pilsoņu iniciatīvas aktīvists Lorenzo Mineo dalījās pieredzē par parakstu vākšanas organizēšanu, komunikācijas kampaņas sagatavošanu un sadarbību ar dažādām organizācijām ar līdzīgiem mērķiem un vērtībām. Viņš arī atgādināja, kā pandēmija negatīvi ietekmēja viņu darbu: neiespējamība veikt aizstāvības darbības uz ielas, grūtības ar savu ideju izplatīšanu tiešsaistē un komandas locekļu motivēšanu. Viņš arī uzsvēra dažas pozitīvas sekas, piemēram, iespēju iegūt vairāk laika parakstu vākšanai un vieglai koordinācijai ar kolēģiem no citām valstīm.

Pēc sarunas ar viņu dalībnieki sadalījās komandās, un viņu uzdevums bija izstrādāt jaunu EPI ideju, tostarp stratēģiju parakstu vākšanai un viņu ideju popularizēšanai. Tika izstrādāti pieci miniprojekti, kuru temati bija no obligātu āra aktivitāšu ieviešanas skolām līdz apputeksnētāju aizsardzībai, galveno uzmanību pievēršot atjaunojamai enerģijai un piesārņojošu produktu aizliegšanai.

Presentation

Virsraksts: Iepazīstināšana ar stratēģijām ideju popularizēšanai un parakstu vākšanai 

Fotogrāfijas kredīts: YEAsxRomame 

 

Vai jūs interesē tādu Eiropas pilsoņu iniciatīvu piemēri, kuras ir sekmīgi ieguvušas atbalstu vides iniciatīvām? Vairāk lasiet šeit:

 

Jaunie Eiropas vēstnieki: https://euneighbourseast.eu

Zaļais ceļš: https://on-the-green-track.campaign.europa.eu/index_en

 

 

Photo of the author Maria

Autori

Maria Pia Napoletano

Maria Pia Napoletano ir jaunatnes profesore, ES un Apvienotās Karalistes Jauno Eiropas vēstnieku iniciatīvas koordinatore ES austrumu projektā NEIGHBOURS. Viņa dedzīgi vērtē darbu ar jaunatni, demokrātisku līdzdalību un līdztiesību.

Ierakstīt komentāru

Lai varētu pievienot komentārus, jums ir jāautentificējas vai jāreģistrējas.

Komentāri

emrah ahmed | 19/06/2022

https://www.stopglobalwarming.eu/ ziedot sistēmu, kas nedarbojas.

Lai varētu pievienot komentārus, jums ir jāautentificējas vai jāreģistrējas.
Atruna: EPI forumā paustie viedokļi atspoguļo tikai to autoru uzskatus un nekādā gadījumā nav uzskatāmi par Eiropas Komisijas vai Eiropas Savienības nostāju.
Esat gatavs reģistrēt iniciatīvu? Vēlaties atbalstīt iniciatīvu? Vēlaties uzzināt vairāk par pašreizējām vai agrākām iniciatīvām?