
Atjaunināšanas datums: 14/06/2022
2022. gada 30. aprīlī Romā tikās 55 jaunieši, lai mācītos cits no cita pieredzes klimata aktīvismā un izpētītu, kā Eiropas pilsoņu iniciatīva varētu būt efektīvs instruments, lai palīdzētu novērst klimata pārmaiņas. Pasākums bija daļa no kampaņas #TheGreenTrack, ko 2022. gadā uzsāka Eiropas Komisija, lai pastiprinātu jauniešu balsis un jauniešu līdzdalību saistībā ar vides jautājumiem, un to organizēja Eiropas jaunie vēstnieki.
Darbseminārs “Aktīvs! Jauniešu līdzdalība un Eiropas pilsoņu iniciatīva klimata pārmaiņu apkarošanai” organizēja jaunie Eiropas vēstnieki Itālijā. Jaunie Eiropas vēstnieki (YEA) ir nepolitisks un brīvprātīgs komunikācijas tīkls, kas savieno un veido draudzības tiltus starp jauniešiem no ES dalībvalstīm, Apvienotās Karalistes un Armēnijas, Azerbaidžānas, Baltkrievijas, Gruzijas, Moldovas un Ukrainas.
Darbs pie daudziem tematiem, tostarp jauniešu līdzdalība un klimata pārmaiņas ir prioritāri jautājumi.
Darbseminārā Romā tika izskatīti abi temati, pētot instrumentus un programmas, lai izveidotu efektīvus projektus vietējām kopienām, kurus var izmantot un kuri var noderēt jauniešu grupām un jaunatnes organizācijām.
Virsraksts: Jaunatnes organizatori dalās pieredzē un apspriež idejas par to, kā cīnīties pret klimata pārmaiņām
Fotogrāfijas kredīts: YEAsxRomame
Pasākuma pirmajā pusē trīspadsmit jauniešu organizācijas dalījās pieredzē, organizējot pasākumus klimata pārmaiņu seku novēršanai. Aprakstītie pasākumi ir, piemēram, tīrīšana, izglītības programmas, skolu apmeklējumi, kampaņas u. c.
Pasākuma otrajā daļā dalībniekiem bija iespēja uzzināt par Eiropas pilsoņu iniciatīvu un to, kā to var izmantot, lai mainītu vides politiku un dotu iespēju paust savu viedokli iedzīvotājiem.
Pēc pirmā sadarbības pasākuma, lai uzzinātu par dažādiem iniciatīvas izstrādes posmiem, (pabeigtās) pilsoņu iniciatīvas aktīvists Lorenzo Mineo dalījās pieredzē par parakstu vākšanas organizēšanu, komunikācijas kampaņas sagatavošanu un sadarbību ar dažādām organizācijām ar līdzīgiem mērķiem un vērtībām. Viņš arī atgādināja, kā pandēmija negatīvi ietekmēja viņu darbu: neiespējamība veikt aizstāvības darbības uz ielas, grūtības ar savu ideju izplatīšanu tiešsaistē un komandas locekļu motivēšanu. Viņš arī uzsvēra dažas pozitīvas sekas, piemēram, iespēju iegūt vairāk laika parakstu vākšanai un vieglai koordinācijai ar kolēģiem no citām valstīm.
Pēc sarunas ar viņu dalībnieki sadalījās komandās, un viņu uzdevums bija izstrādāt jaunu EPI ideju, tostarp stratēģiju parakstu vākšanai un viņu ideju popularizēšanai. Tika izstrādāti pieci miniprojekti, kuru temati bija no obligātu āra aktivitāšu ieviešanas skolām līdz apputeksnētāju aizsardzībai, galveno uzmanību pievēršot atjaunojamai enerģijai un piesārņojošu produktu aizliegšanai.
Virsraksts: Iepazīstināšana ar stratēģijām ideju popularizēšanai un parakstu vākšanai
Fotogrāfijas kredīts: YEAsxRomame
Vai jūs interesē tādu Eiropas pilsoņu iniciatīvu piemēri, kuras ir sekmīgi ieguvušas atbalstu vides iniciatīvām? Vairāk lasiet šeit:
- No studentu vārdnīcas līdz Eiropas zaļā kursa prioritātēm
- “Right2Water” — pirmā Eiropas pilsoņu iniciatīva, kas veiksmīgi sasniegusi 1 miljonu parakstu slieksni
- Kā glifosāta apturēšana izraisīja nelielu revolūciju
- Kā “End the Cage Age” (“Izbeigt sprostu laikmetu”) veiksmīgi?
Jaunie Eiropas vēstnieki: https://euneighbourseast.eu
Zaļais ceļš: https://on-the-green-track.campaign.europa.eu/index_en
Autori
Maria Pia NapoletanoMaria Pia Napoletano ir jaunatnes profesore, ES un Apvienotās Karalistes Jauno Eiropas vēstnieku iniciatīvas koordinatore ES austrumu projektā NEIGHBOURS. Viņa dedzīgi vērtē darbu ar jaunatni, demokrātisku līdzdalību un līdztiesību.
Ierakstīt komentāru
Lai varētu pievienot komentārus, jums ir jāautentificējas vai jāreģistrējas.Komentāri