Põhisisu juurde
Euroopa kodanikualgatuse foorum

Noored itaallased testivad Euroopa kodanikualgatust kui vahendit kliima jaoks Mobiliseerimiseks

Uuendatud: 14/06/2022

30. aprillil 2022 kohtus 55 noort Roomas, et õppida üksteise kogemustest kliimaaktivismi valdkonnas ja uurida, kuidas Euroopa kodanikualgatus võiks olla tõhus vahend kliimamuutuste ennetamiseks. Üritus oli osa kampaaniast #TheGreenTrack, mille Euroopa Komisjon algatas 2022. aastal, et suurendada noorte häält ja noorte osalemist keskkonnaküsimustes ning mille korraldasid noored Euroopa suursaadikud.

Seminar „Get active!“ Noorte osalemine ja Euroopa kodanikualgatus kliimamuutuste vastu võitlemiseks“ korraldasid Euroopa noorte saadikud Itaalias. Noored Euroopa suursaadikud (YEA) on mittepoliitilised ja vabatahtlikud teabevahetusvõrgustikud, mis ühendavad ja ehitavad sõprussilla ELi liikmesriikide, Ühendkuningriigi ja Armeenia, Aserbaidžaani, Valgevene, Gruusia, Moldova ja Ukraina noorte vahel.

Yeas tegeleb paljude teemadega, sealhulgas noorte osalemine ja kliimamuutused on esmatähtsad teemad.

Roomas toimunud seminaril käsitleti mõlemat teemat, uurides vahendeid ja programme kohalike kogukondade jaoks mõjukate projektide loomiseks, mida noorterühmad ja noorteorganisatsioonid saavad kasutada ja mis on neile kasulikud.

Presentation

Pealkiri: Noorte korraldajad jagavad kogemusi ja arutlevad selle üle, kuidas võidelda kliimamuutustega 

Fototalve: YEAsxRooma 

 

Ürituse esimesel poolel jagas 13 noorteorganisatsiooni oma kogemusi kliimamuutuste mõju vastu võitlemise meetmete korraldamisel. Tutvustatud tegevused on näiteks puhastustööd, haridusprogrammid, koolikülastused, kampaaniad ja palju muud.

Ürituse teises osas oli osalejatel võimalus saada teavet Euroopa kodanikualgatuse kohta ja selle kohta, kuidas seda saab kasutada keskkonnapoliitika muutmiseks ja kodanike hääle kuuldavaks tegemiseks.

Pärast esimest koostööalgatust, et õppida algatuse väljatöötamise eri etappe, jagas Lorenzo Mineo (lõpetatud) kodanikualgatuse aktivist Lorenzo Mineo oma kogemusi allkirjade kogumise korraldamisel, teavituskampaania ettevalmistamisel ning sarnaste eesmärkide ja väärtustega erinevate organisatsioonidega suhtlemisel. Samuti märkis ta, kuidas pandeemia nende tööd negatiivselt mõjutas: võimatus tänaval propageerida, raskused oma ideede internetis turustamisel ja meeskonnaliikmete motiveerimisel. Ta juhtis tähelepanu ka mõningatele positiivsetele tagajärgedele, näiteks võimalusele saada rohkem aega allkirjade kogumiseks ja hõlpsaks kooskõlastamiseks teiste riikide kolleegidega.

Pärast temaga vestlust jagati osalejad rühmadesse ja neile anti ülesanne töötada välja uus Euroopa kodanikualgatuse idee, sealhulgas strateegia allkirjade kogumiseks ja oma ideede edendamiseks. Töötati välja viis miniprojekti, mille teemad ulatuvad koolis kohustusliku vabaõhutegevuse kehtestamisest kuni tolmeldajate kaitseni, keskendudes taastuvenergiale ja saastavate toodete keelustamisele.

Presentation

Pealkiri: Ideede edendamise ja allkirjade kogumise strateegiate tutvustamine 

Fototalve: YEAsxRooma 

 

Kas olete huvitatud näidetest Euroopa kodanikualgatustest, mis on edukalt toetanud keskkonnaalgatusi? Loe lähemalt siit:

 

Noored Euroopa suursaadikud: https://euneighbourseast.eu

„Roheline raudtee“: https://on-the-green-track.campaign.europa.eu/index_en

 

 

Photo of the author Maria

Autorid

Maria Pia Napoletano

Maria Pia Napoletano on noortevaldkonna spetsialist, kes koordineerib Euroopa noorte saadikute algatust ELis ja Ühendkuningriigis ELi projekti NEIGHBOURS idaosas. Ta on pühendunud noorsootööle, demokraatlikule osalemisele ja võrdsusele.

Kommenteerige

Kommentaaride esitamiseks peate end autentima või registreerima.

Kommentaarid

emrah ahmed | 19/06/2022

https://www.stopglobalwarming.eu/ annetada süsteem ei toimi.

Kommentaaride esitamiseks peate end autentima või registreerima.
Vastutuse välistamine: Euroopa kodanikualgatuse foorumil avaldatud arvamused kajastavad üksnes nende autorite seisukohta. Neid ei saa mingil juhul pidada Euroopa Komisjoni ega Euroopa Liidu seisukoha väljenduseks.
Kas olete valmis oma algatuse registreerima? Kas soovite algatust toetada? Kas soovite lisateavet praeguste või varasemate algatuste kohta?