Pāriet uz galveno saturu
Eiropas pilsoņu iniciatīvas forums

Parūpējieties par jūsu Eiropas pilsoņu iniciatīvas ideju: Gūt labumu no bezmaksas konsultācijām par juridiskiem jautājumiem, kampaņām un finansējuma piesaistīšanai no labākajiem ekspertiem šajā jomā

Atjaunināšanas datums: 31/03/2020

Parūpējieties par jūsu Eiropas pilsoņu iniciatīvas ideju: Gūt labumu no bezmaksas konsultācijām par juridiskiem jautājumiem, kampaņām un finansējuma piesaistīšanai no labākajiem ekspertiem šajā jomā

 

seek advice

 

Kad 2012. gadā stājās spēkā Regula par Eiropas pilsoņu iniciatīvu, gan skepticis, gan atbalstītāji, iespējams, bija apšaubījuši, vai datums — 1. aprīlis — bija izvēlēts pēc nejaušības principa.

Daudzi miljoni paziņojumu par atbalstu un astoņus gadus vēlāk ir acīmredzami, ka šī iespēja iedzīvotājiem tieši ietekmēt ES politiku nav aprīļa “Fool” spēle. Attiecībā uz iniciatīvām ir iesniegti deviņdesmit seši reģistrācijas pieprasījumi, reģistrēti septiņdesmit divi, un piecas iniciatīvas ir sekmīgi savākušas vairāk nekā vienu miljonu parakstu katrā.

Lai atbalstītu pašreizējos un potenciālos organizatorus, Eiropas pilsoņu iniciatīvas forums sniedz īpaši pielāgotas un neatkarīgas konsultācijas tādās jomās kā juridiskie jautājumi, kampaņas, līdzekļu vākšana vai citi būtiski jautājumi.

Šajā pantā divi šā foruma Skaidras konsultāciju nodaļas eksperti apraksta, uz kāda veida atbalstu organizatori var paļauties.

Juridiskās konsultācijas:

Komisija iniciatīvu var reģistrēt tikai tad, ja tā atrodas jomā, kurā tai ir pilnvaras ierosināt tiesību aktus. Jums, iespējams, ir ideja vai arī jūs apsverat iniciatīvu par izmaiņām Eiropas tiesību aktos, ko vēlaties organizēt, bet jūs, iespējams, nezināt, kāds būs tā juridiskais pamats. Jūs varat arī zināt, ka šajā jomā jau ir daži tiesību akti, kas jums rada bažas un ko jūs vēlētos mainīt.

Tieši šeit mēs — Eiropas Pilsoņu rīcības dienesta juridisko konsultantu grupa — ieradāmies, lai palīdzētu Eiropas pilsoņu iniciatīvas organizatoriem. Mēs varam pārbaudīt, vai tas, ko Jūs ierosināt, faktiski ir Komisijas kompetencē. Mēs jums pastāstīsim, vai jūsu iniciatīvai ir juridisks pamats, vai arī varam Jums ieteikt, kā pielāgot jūsu iniciatīvas formulējumu, lai tai būtu lielākas izredzes tikt reģistrētai Komisijā. Kad būsiet iesniedzis savu jautājumu, mēs izskatīsim arī to, vai par to pašu tematu jau ir bijusi iniciatīva un vai šajā jautājumā ir spēkā ES tiesību akti. Tas jums ietaupīs daudz laika. 

Mūsu padoms ir neatkarīgs no Eiropas Komisijas. Tā ir personalizēta un pielāgota jūsu vajadzībām. Konkrētāka informācija par jūsu pieprasījumā ietvertajiem nodomiem, jo konkrētāka būs mūsu padoms. 

Jūsu pieprasījumi tiek izskatīti, ievērojot pilnīgu konfidencialitāti. Tos nesūtīs nekur, ne parādīs nevienam. Tas ir tikai starp jums un juridiskajiem konsultantiem.

Mūsu padoms ir pieejams visās Eiropas valodās. Jūs varat uzdot savus jautājumus, un atbildi saņemsiet savā valodā.  Šo ieteikumu mēs varam sniegt piecu darba dienu laikā, ja jūsu jautājums ir angļu valodā, bet, iespējams, būs vajadzīgas ne vairāk kā astoņas darbdienas, ja jautājumu uzdodat citā valodā.

Kampaņas kampaņas

Kad būsiet atbildējis uz juridiskiem jautājumiem, jums būs jāizstrādā visaptveroša kampaņas stratēģija, lai mums palīdzētu. Mūsu piedāvātie svarīgākie un izplatītākie konsultāciju veidi ir, kā meklēt alianses partnerus un kā izveidot efektīvu komunikācijas stratēģiju, taču mūsu ieteikumi ir pielāgoti jūsu vajadzībām un var attiekties uz jebkuru citu jūsu kampaņas aspektu.

Pamatojoties uz Jūsu palīdzības pieprasījumā sniegto informāciju, mēs izvērtēsim jūsu iniciatīvas pašreizējo stāvokli, kur iespējams veikt uzlabojumus, un informēsim Jūs par dažiem svarīgiem jautājumiem, lai veidotu stabilu pamatu jūsu kampaņai, veidotu jūsu tīklus, jūsu brīvprātīgo bāzi un jūsu cilvēkresursus un finanšu resursus. Mēs arī konsultēsim par Jūsu komunikācijas stratēģijas izstrādi, lai palīdzētu jums apzināt mērķauditoriju, potenciālos līdzjutējus, iespējamās problēmas, pretiniekus un riskus. Atkarībā no iniciatīvas temata mēs varam ierosināt arī potenciālas vietējas, reģionālas, valsts un starptautiskas informēšanas iespējas. Vajadzības gadījumā varētu sniegt arī īpašus padomus par jūsu digitālo saziņu. Mēs, piemēram, varam jums sniegt padomus par to, kā uzlabot jūsu klātbūtni tiešsaistē, kampaņas tīmekļa vietni vai jūsu centienus sociālajos plašsaziņas līdzekļos.

Līdzekļu piesaistīšana

Kampaņas plāns nav pabeigts bez līdzekļu piesaistes plāna. ES mēroga kampaņas sākšana, lai savāktu vismaz vienu miljonu parakstu, nav nedz vienkārša, nedz lēta. Eiropas pilsoņu iniciatīvu var uzsākt ar apjomīgu budžetu, bet resursi ir jāizmanto pēc iespējas labāk, lai plānotu budžetu, apzinātu iespējamos finansējuma avotus un kopīgi sadalītu finansiālo slogu ar alianses partneriem. 

Mēs piedāvājam padomus par to, kā vislabāk izmantot līdzjutējus un partnerus, tostarp cilvēkresursus, kas veicina iniciatīvas mērķu sasniegšanu, un kā atrast mazus un lielus līdzekļu devējus, piemēram, fondus, indivīdus, partnerorganizācijas vai kolektīvo finansētājus. Līdzekļu vākšana pati par sevi ietver spēcīgu kampaņu un komunikācijas stratēģiju, un, izstrādājot jūsu individuāli pielāgotu padomu, tiek ņemta vērā katras iniciatīvas unikalitāte.

Mēs neplānojam jūsu kampaņu jums, bet piedāvājam ekspertu padomus, idejas un padomus, izmantojot mūsu gadu pieredzi saistībā ar Eiropas pilsoņu iniciatīvu. Pirms savas iniciatīvas uzsākšanas mēs ļoti iesakām vērsties pēc padoma, lai jūs varētu sagatavot pēc iespējas agrīnā Eiropas pilsoņu iniciatīvas braucienā. Tāpēc, nevilcinieties, sazinieties ar mums!

anna
Daniela

Autori

Anna Nicolaou

Anna Nicolaou ir juriste, kas specializējusies ES pilsoņu tiesību jomā. Viņai ir vairāk nekā 10 gadu pieredze individualizētu konsultāciju sniegšanā tieši pilsoņiem un MVU par viņu tiesībām ES. 

Daniela vAnic ir Eiropas programmas vadītāja uzņēmumā Democracy International — NVO, kas veicina pilsoņu aktīvāku līdzdalību politisko lēmumu pieņemšanā un kurai kopš instrumenta izveides ir pieredze Eiropas pilsoņu iniciatīvā. Danielai ir četru gadu pieredze kampaņu rīkošanā un tīklu veidošanā, un pēdējos trīs gadus viņa īsteno Democracy International Eiropas kampaņas. Daniela ir plaši strādājusi pie Eiropas pilsoņu iniciatīvas, sākot ar kampaņu rīkošanas un līdzekļu vākšanas konsultāciju piedāvāšanu organizatoriem, iestājoties par instrumenta regulējuma stingrāku īstenošanu un beidzot ar to, lai padarītu šo rīku pazīstamāku iedzīvotājiem.

Ierakstīt komentāru

Lai varētu pievienot komentārus, jums ir jāautentificējas vai jāreģistrējas.

Komentāri

Felipe Borges | 29/03/2023

Lielisks raksts!

Lai varētu pievienot komentārus, jums ir jāautentificējas vai jāreģistrējas.
Atruna: EPI forumā paustie viedokļi atspoguļo tikai to autoru uzskatus un nekādā gadījumā nav uzskatāmi par Eiropas Komisijas vai Eiropas Savienības nostāju.
Esat gatavs reģistrēt iniciatīvu? Vēlaties atbalstīt iniciatīvu? Vēlaties uzzināt vairāk par pašreizējām vai agrākām iniciatīvām?