Pereiti prie pagrindinio turinio
Europos piliečių iniciatyvos forumas

Kreipkitės pagalbos į savo Europos piliečių iniciatyvą „Idea“: Nemokamos konsultacijos teisiniais klausimais, kampanijos ir lėšų rinkimas iš aukščiausio lygio ekspertų šioje srityje

Atnaujinta: 31/03/2020

Kreipkitės pagalbos į savo Europos piliečių iniciatyvą „Idea“: Nemokamos konsultacijos teisiniais klausimais, kampanijos ir lėšų rinkimas iš aukščiausio lygio ekspertų šioje srityje

 

seek advice

 

2012 m. įsigaliojus Reglamentui dėl Europos piliečių iniciatyvos, ir skeptikai, ir rėmėjai galėjo malšinti, ar data – balandžio 1 d. – buvo pasirinkta atsitiktine tvarka.

Daug milijonų pritarimo pareiškimų ir po aštuonerių metų akivaizdu, kad ši piliečių galimybė daryti tiesioginį poveikį ES politikai nėra balandžio mėn. Fool žaidimas. Pateikti devyniasdešimt šeši prašymai registruoti iniciatyvas, septyniasdešimt du užregistruoti ir penkios iniciatyvos sėkmingai surinko daugiau kaip milijoną parašų.

Siekdamas padėti dabartiniams ir potencialiems organizatoriams, Europos piliečių iniciatyvos forumas teikia konkretiems poreikiams pritaikytas ir nepriklausomas konsultacijas tokiose srityse kaip teisiniai klausimai, kampanijos, lėšų rinkimas arba bet kokios kitos aktualios temos.

Šiame straipsnyje du šio forumo skyriaus „Sek Advice“ ekspertai apibūdina paramos, kuria gali remtis organizatoriai, rūšį.

Teisinės konsultacijos:

Komisija gali užregistruoti iniciatyvą tik tuo atveju, jei ji priklauso sričiai, kurioje ji turi įgaliojimus siūlyti teisės aktus. Galbūt turite mintį arba svarstote iniciatyvą pakeisti Europos teisės aktus, kuriuos norite organizuoti, tačiau galbūt nežinote, koks būtų teisinis pagrindas. Taip pat galite žinoti, kad jau yra tam tikrų jums rūpimos srities teisės aktų, kuriuos norėtumėte pakeisti.

Būtent čia mes – Europos piliečių veiksmų tarnybos teisės patarėjų grupė – atvykstame padėti Europos piliečių iniciatyvos organizatoriams. Galime išnagrinėti, ar tai, ką siūlote, iš tikrųjų turi Komisijos įgaliojimus. Pranešime, ar yra jūsų iniciatyvos teisinis pagrindas, ar taip pat galime jums patarti, kaip pritaikyti jūsų iniciatyvos formuluotę, kad ji turėtų daugiau galimybių sėkmingai užsiregistruoti Komisijoje. Pateikę savo klausimą, taip pat išnagrinėsime, ar jau imtasi iniciatyvos tuo pačiu klausimu ir ar šiuo klausimu galioja ES teisės aktai. Taip sutaupysite daug laiko. 

Mūsų konsultacijos yra nepriklausomos nuo Europos Komisijos. Jis yra individualizuotas ir pritaikytas prie jūsų poreikių. Konkretesnė informacija apie jūsų užklausos ketinimus, tuo konkretesnės mūsų rekomendacijos. 

Jūsų prašymai nagrinėjami visiškai konfidencialiai. Jie jokioje vietoje nebus siunčiami ar rodomi. Taip yra tik tarp jūsų ir teisės patarėjų.

Mūsų patarimai teikiami visomis Europos kalbomis. Galite užduoti savo klausimus ir gauti atsakymą savo kalba.  Jei jūsų klausimas yra anglų kalba, šį patarimą galime pateikti per penkias darbo dienas, tačiau gali prireikti iki aštuonių darbo dienų, jei užduotumėte savo klausimą kita kalba.

Kampanijos organizavimas

Kai atsakysite į jūsų teisinius klausimus, turėsite parengti išsamią kampanijos strategiją ir mums padėti. Svarbiausi ir dažniausi mūsų siūlomi patarimai – kaip ieškoti aljansų partnerių ir kaip parengti veiksmingą komunikacijos strategiją, tačiau mūsų patarimai yra pritaikyti prie jūsų poreikių ir gali apimti bet kurį kitą jūsų kampanijos aspektą.

Remdamiesi informacija, kurią pateikiate pagalbos prašyme, įvertinsime, kur šiuo metu vyksta jūsų iniciatyvos procesas, kur dar yra ką tobulinti, ir informuosime Jus apie keletą svarbių dalykų, kad būtų sukurtas tvirtas jūsų kampanijos pagrindas, sukurti jūsų tinklai, savanorių bazė ir jūsų žmogiškieji bei finansiniai ištekliai. Taip pat patarsime rengiant savo komunikacijos strategiją, kad jums būtų lengviau nustatyti tikslinę auditoriją, potencialius sirgalius, galimus iššūkius, oponentus ir riziką. Priklausomai nuo iniciatyvos temos, taip pat galime pasiūlyti galimų vietos, regioninių, nacionalinių ir tarptautinių informavimo galimybių. Prireikus taip pat galėtų būti teikiamos konkrečios konsultacijos dėl jūsų skaitmeninės aprėpties. Pavyzdžiui, galime jums pateikti patarimų, kaip pagerinti jūsų dalyvavimą internete, kampanijos interneto svetainę arba jūsų socialinės žiniasklaidos pastangas.

Lėšų rinkimas

Joks kampanijos planas nebaigtas rengti be lėšų rinkimo plano. ES masto kampanija, kuria siekiama surinkti ne mažiau kaip 1 mln. parašų, nėra nei paprasta, nei pigi. Europos piliečių iniciatyva gali būti pradėta iš biudžeto, tačiau ištekliai turi būti naudojami kuo geriau, kad būtų galima planuoti biudžetą, nustatyti galimus finansavimo šaltinius ir dalytis finansine našta su aljansų partneriais. 

Siūlome patarimų, kaip geriausiai pasinaudoti rėmėjų ir partnerių paslaugomis, įskaitant žmogiškuosius išteklius, kurie padeda siekti iniciatyvos tikslų, ir kaip rasti mažus ir didelius paramos teikėjus, pavyzdžiui, fondus, pavienius asmenis, organizacijas partneres ar sutelktinio finansavimo teikėjus. Pats lėšų rinkimas apima tvirtą kampanijų ir komunikacijos strategiją, o rengiant jums pritaikytas konsultacijas atsižvelgiama į kiekvienos iniciatyvos unikalumą.

Neplanuojame jums skirtos kampanijos, tačiau siūlome jums ekspertų konsultacijas, idėjas ir gaires remdamiesi savo patirtimi, įgyta įgyvendinant Europos piliečių iniciatyvą. Nuoširdžiai rekomenduojame kreiptis patarimo prieš pradedant iniciatyvą, kad galėtumėte kuo anksčiau pasirengti Europos piliečių iniciatyvai. Taigi, nedvejodami susisiekite dabar!

anna
Daniela

Autoriai

Anna Nicolaou

Anna Nicolaou yra teisininkė, kurios specializacija – ES piliečių teisės. Ji turi daugiau kaip 10 metų patirtį tiesiogiai teikiant individualiems poreikiams pritaikytas konsultacijas piliečiams ir MVĮ apie jų teises ES. 

Daniela vAnic yra organizacijos „Demokrat International“ – NVO, skatinančios aktyvesnį piliečių dalyvavimą politinių sprendimų priėmimo procese – Europos programų vadovė, turinti patirties įgyvendinant Europos piliečių iniciatyvą nuo šios priemonės sukūrimo. Daniela turi ketverių metų kampanijų ir tinklų kūrimo patirtį, o pastaruosius trejus metus ji vykdo organizacijos „Democracy International“ Europos kampanijas. Daniela daug dirbo Europos piliečių iniciatyvos srityje – nuo kampanijų ir lėšų rinkimo siūlymo organizatoriams iki geresnio šios priemonės reglamentavimo įgyvendinimo iki geresnio šios priemonės žinomumo piliečiams.

Pateikite komentarą

Norėdami parašyti komentarą turite prisijungti arba prisiregistruoti.

Pastabos

Felipe Borges | 29/03/2023

Puikus straipsnis!

Norėdami parašyti komentarą turite prisijungti arba prisiregistruoti.
Atsakomybės ribojimo pareiškimas. EPI forume pareikštos nuomonės atspindi tik jų autorių požiūrį ir jokiu būdu negali atspindėti Europos Komisijos arba Europos Sąjungos pozicijos.
Esate pasirengę užregistruoti savo iniciatyvą? Norite paremti iniciatyvą? Norite gauti daugiau informacijos apie dabartines arba ankstesnes iniciatyvas?