Euroopan nuorisoportaali
Tietoa nuorille eurooppalaisille

Esi līderis!

© iStockphoto.com - TriggerPhoto
© iStockphoto.com - TriggerPhoto
Vai esi kādreiz domājis par to, kā izveidot projektu, kurā vienkopus pulcēt jauniešus, kas ir aktīvi un radoši? Vai vēlies būt līderis bet trūkst zināšanu, iemaņu un motivācijas?

Sigita Skujiņa, kura ir Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes projekta „Soli pa solim” (Kas ir projekts Soli pa solim) un arī citu projektu iniciatore, mums pastāstīja, kas tev jāņem vērā, ja vēlies būt jauniešu projekta vadītājs un līderis. Turpmāk rakstā atbildes uz dažiem jautājumiem, kuras mums sniedza Sigita un kuras tev varētu noderēt uzsākot sava projekta virzību.

 

Kādām īpašībām jāpiemīt jaunietim, lai viņš varētu kļūt par līderi, jauniešu projektu vadītāju un virzītāju?
Es piekrītu apgalvojumam, ka līderis ir cilvēks, kurš apzinās savas un citu vērtības un, ka „līderisma” iemaņas nepieciešamas ikvienam cilvēkam, lai pasauli darītu labāku. Un iemaņas, neatlaidīgi strādājot, taču katrs var iegūt. Īpašības, manuprāt, ir tikai sākums, jāpiemīt drosmei, lai tās pielietotu un jāprot cīnīties ar savu egoismu un jāierauga, jāizmanto priekšrocības, ko dod komandas darbs. Protams, ja Dievs cilvēku jau ir radījis ar līdera dāvanām, tās attīstot, ir vieglāk atrasties cilvēku priekšgalā.
Projekta vadītājam ir jāapzinās vērtības, uz kurām viņš vēlas balstīties un jāizveido komanda, kas spēj kopā virzīties uz skaidri definētu mērķi. Es uzskatu, ka labs vadītājs ir tas, kurš saka nevis „Dariet!”, bet gan „Darām!”. Vārds „virzītājs” jau pats pasaka priekšā, ka ir jābūt skaidram mērķim un nemitīgi jāpārliecinās, ka esi uz pareizā ceļa, lai sasniegtu mērķi un tam vajadzīga ne tikai komanda un drosme, bet arī neatlaidība, pozitīvisms, ticība sev, gatavība attīstīties.

 

Kas ir vissarežģītākais veiksmīga jauniešu projekta vadīšanā?
Sava laika organizēšana un efektīvs darbs komandā.

 

Ko Tu varētu ieteikt tiem, kas vēlas izveidot savu projektu, bet tomēr, kam pietrūkst motivācija vai pieredze?
Iesaku uzdot sev jautājumu „Kas ir motivācijas bremzētājs un kādi būs ieguvumi pēc projekta mērķa sasniegšanas?”. Tiem arī jābūt kā motivācijai. Noteikti vajag atrast domubiedrus un atbalsta personas ar pieredzi, jo visam vienmēr pienāk pirmā reize, pieredze nāk ar laiku un tās trūkumu var novērst vienīgi ar darīšanu. Ieguvumi pēc projekta būs brīnišķīgi – draugi, zināšanas, prasmes, emocijas – iesaku katram izvirzīt savai dzīvei lielākus uz mazākus mērķus un virzīties uz tiem neatlaidīgi un gudri, jo tikai darot mēs varam piedzīvot lielas lietas un izmaiņas, kas pārveido cilvēku dzīves.

 

 

Raksta autore - Sovlita Bespalova

Julkaistu: Ma, 16/09/2013 - 08:46


Tweet Button: 

New!


Info for young people in the western balkans

Tarvitsetko apua tai neuvoja?

Ota yhteyttä

Linkit