European Youth Portal
Information and opportunities for young people across Europe.

Vēlies, lai Tevi sadzird?

© iStockphoto.com - AaronAmat
© iStockphoto.com - AaronAmat
Vai vienmēr esi vēlējies izteikt savu viedokli par Tev un sabiedrībai svarīgiem jautājumiem? Vai vēlies atrast domubiedrus, ar kuriem diskutēt, apmainīties ar viedokļiem un zināšanām. Jauniešiem tāda iespēja ir dota.

Ja vienmēr esi interesējies par jaunākajiem notikumiem gan Latvijā, gan pasaulē, ja Tevi uztrauc demogrāfiskie procesi, ja Tu vēlies saglabāt pats savu neatkarīgo domāšanu un uzņemties iniciatīvu, tad Tev pavisam noteikti ir jāpiedalās Eiropas Jaunatnes parlamentā.
Tev ir jābūt no 16 līdz 22 gadus vecam, Tev noteikti ir jāstudē Eiropā. Tev ir jāpiemīt vēlmei labi pavadīt laiku, vienlaikus iepazīstot citus cilvēkus un kultūras.
Ja esi pārliecināts, ka atbilsti visiem trīs iepriekšminētajiem parametriem, tad Tu noteikti esi piemērots dalībai kādā EJP (Eiropas Jaunatnes parlamenta) sēdē.
Ja vēlies piedalīties starptautiskajās sēdēs, tev jāuzvar savas valsts komitejas rīkotā nacionālajā konkursā. Taču daudzās reģionālajās sēdēs var piedalīties, izpildot vienkāršu pieteikšanās procedūru.
Sazinies ar savas valsts komiteju un noskaidro, ar ko sākt. Ja tavas valsts sarakstā nav, vari sazināties ar EJP starptautisko biroju.

Kā tas notiek?
EJP katru gadu rīko trīs starptautiskas 10 dienu sēdes, katrreiz citā Eiropas valstī. Katrā sēdē delegāti sanāk daudznacionālās komitejās un aplūko dažādus tematus, par kuriem viņi sagatavo rezolūciju, kas apspriežama Ģenerālasamblejas debatēs.


Īsi par EJP
EJP ir labākā vieta, kur ieinteresētiem Eiropas jauniešiem iesaistīties politiskajā diskusijā un sastapt citu kultūru pārstāvjus. Eiropas Jaunatnes parlamentu vada Hainca-Švarckofa fonds "Young Europe", un tajā ir vairāk nekā 20 000 jauniešu no 35 valstīm. Viņi ik gadus piedalās vairāk nekā 100 reģionālos, valsts un starptautiskos pasākumos.

Raksta autore - Solvita Bespalova

 

Published: Mon, 16/09/2013 - 08:39


Tweet Button: 

Related links


Info for young people in the western balkans

Need expert help or advice?

Ask us!