Microsoft Internet Explorer’ın daha eski bir sürümünü kullanmakta olduğunuzu fark ettik. Bu web sitesi Internet Explorer sürüm 9 ve daha sonrası için optimize edilmiştir, lütfen bu web sitesinin tüm özelliklerinden yararlanabilmek için tarayıcınızı güncelleyin. Internet Explorer’ın yeni sürümünü karşıdan yüklemek için Microsoft’un web sitesini http://www.microsoft.com ziyaret edin.

Avrupa Gençlik Portalı

Avrupa’daki gençler için bilgiler ve fırsatlar.


flag

Haberler

Flash Mob in Greece

Flash Mob for Road Safety

Young people participated in a Flash Mob in Greece for the promotion of road safety through the message "Stop road crashes". Take a look at the video!

During the UN Global Road Safety Week (6-12 May 2013), a group of Youth Delegates from the EYFRS (European Youth Forum for Road Safety) joined forces with the Greek NGO RSI Panos Mylonas to set up a huge Flash-Mob called "STOP Road Crashes" on Syntagma Square in Athens, in front of the Greek Parliament.

 

The Greek Youth Greek Delegates will present their Flash-Mob guidelines during the next EYFRS in September, so that the Flash-Mob can be reproduced in other countries.