European Youth Portal
Information and opportunities for young people across Europe.

Online savanorystė. Kas tai?

Pamačiusi šią sąvoką pirmiausiai susimąsčiau: „o kas gi tai?“.

Kartu ir susidomėjau, nes žodis online man asocijuojasi su savaitgalio rytu, kai nereikia skubėti į darbą ir galiu leisti pagulėti lovoje ilgiau su nešiojamuoju kompiuteriu ant kelių. O štai dar ir savanorystė gali būti online, kas reiškia, kad gulėdama lovoje galiu padėti tiems, kuriems reikia pagalbos. Kiek paieškojusi informacijos supratau, kad online savanorystė man nėra toks jau nepažįstamas reiškinys, priešingai, pati esu online savanorė.

Bet apie viską nuo pradžių. Savanorystė tikriausiai visiems puikiai pažįstamas žodis, tad šįkart neverta į jį gilintis labiau. Žodį online matome kasdien naudodamiesi kompiuteriu ir visi žinome, ką jis reiškia, netgi neverčiant į lietuvių kalbą. Taigi online savanorystė – tai pagalba, parama kitiems internetu. Tereikia turėti kompiuterį, internetą ir savo laisvą laiką gali praleisti išties prasmingai.

Turi geras programavimo žinias? Gerai rašai straipsnius? Esi patyręs organizuojant projektus? Moki bent vieną užsienio kalbą? O gal tiesiog turi laisvą minutę padėti organizacijai bendrauti su žmonėmis, t.y. patarti jiems, atsakyti į jų klausimus. Tuomet online savanorystė kaip tik tau. Galiausiai visa tai gali daryti, kai už lango lyja, o tu jaukiai įsitaisęs namie.

Kuo online savanoriai naudingi? Jie gali padėti įmonei atlikti daugybę užduočių, tokių kaip vertimai, apklausos, tyrimai, tinklalapio kūrimai, surinktų duomenų analizė, taip pat rašyti ir redaguoti straipsnius, netgi mokyti kitus internetu.

Kas tau iš to? Pirmiausia – patirtis. Atlikdamas kiekvieną, kad ir menkiausią užduotį, tu tobulėji, įgauni vis daugiau žinių konkrečioje srityje. Taip pat online savanorystė suteikia tau galimybę susipažinti su kitomis kultūromis, kitų šalių gyventojais. O galbūt vis svajoji išbandyti skirtingus darbus, nes negali atrasti savęs –online savanorystė tikrai suteikia šią galimybę. Tau nereikia turėti mašinos ar kažkur važiuoti viešuoju transportu, tau netgi nereikia keisti savo darbo/mokslų grafiko. Dar daugiau, online savanoriams nėra keliama tokių reikalavimų kaip fizinis pasirengimas. Dar vienas nenuginčijamas online savanorystės pliusas – tai, kad ji suteikia galimybę žmonėms su judėjimo negalia jaustis naudingiems, padėti kitiems ir patiems tobulėti, išbandyti ir atrasti save.

Kaip ir minėjau straipsnio pradžioje, aš pati esu online savanorė. Įdomu kodėl? Ogi todėl, kad noriu realizuoti save ir išbandyti galimybes, kurių man nesuteikia darbas. Tu irgi jautiesi taip pat? Savanoriauk online!

 

Straipsnį parengė „Žinau viską“ jaunoji žurnalistė Sandra Dijokaitė

Published: Thu, 16/05/2013 - 14:10


Tweet Button: 

New!


Info for young people in the western balkans

Need expert help or advice?

Ask us!

Related links