European Youth Portal
Information and opportunities for young people across Europe.

Virtuali kelionė po Nemuno miestelį

Virtualus Zapyškio turas / Virtual Tour of Zapyskis, Lithuania

Neturi ką veikti? Nori pakeliauti, bet net neįsivaizduoji kur? Galbūt pats metas pakeliauti po Lietuvos miestus? Šiandien leisimės į nuostabią kelionę po miestelį, esantį Nemuno pakrantėje – Zapyškį.

Kas tas Zapyškis ir kur jis yra?

Zapyškis – nedidukas miestelis esantis už Kauno, važiuojant Šakių pusės link. Tik įvažiavus į miestelio teritoriją galima išvysti nuostabius gamtos peizažus, nedidukus namukus. Draugiški žmonės visada šypsosi ir laukia atvykstančių žmonių. Šioje Kauno rajono dalyje puoselėjamos lietuvių liaudies tradicijos – šokami šokiai, dainuojamos dainos, švenčiamos šventės.

Lankytinos vietos

Šiame miestelyje galima rasti daugybę įdomiausių vietelių. Pradedant piliakalniais, o baigiant įdomių žmonių sodybomis. Tikriausiai gražiausias ir daugiausiai dėmesio sulaukiantis Zapyškio objektas yra senovinė gotikinė bažnyčia pastatyta XVI a. Joje jau nuo XX a. švenčiamos įvairiausios šventės. Smagūs pobūviai rengiami ir ant Altoniškių bei Jadagonių piliakalnių bei alkakalnių. Netoliese galima rasti ir senųjų gyvenviečių bei kitų gamtos įdomybių.

Šventės ir renginiai

Zapyškyje organizuojamos tradicinės šventės, sueigos bei minėjimai. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena, Vasario 16-oji, Užgavėnės, Sekminės, Rasos, Žolinės, Kalėdos, Naujieji metai. Ypatingai žmonių mėgstama kasmet per Jonines vykstanti  Zapyškio miestelio šventė. Gausaus būrio svečių iš visos Lietuvos kasmet sulaukia ir respublikinė šventė „Aitvarai žemei ir dangui“, švenčiama paskutinį balandžio šeštadienį. Taip pat jaunimo mėgstamos Zapyškio sporto žaidynės, kurios vyksta nuo 2010 m. Birželio 22 d. vyko Zapyškio gimtadienis. Ir net jeigu atvažiavai tada, kai Zapyškyje niekas nešvenčia, nenusimink! Čia galima tiesiog gerėtis kraštovaizdžiu, maudytis ar leisti aitvarus.

Naudinga

Na, o kad galutinai nepasimestum, štai tau keletas nuorodų, kurios galbūt tau bus naudingos: Zapyškio bendruomenė – www.zapyskis.lt/main.php.  

 

Zapyškis Facebook tinklalapyje – www.facebook.com/zapyskyje?fref=ts.  

 

Straipsnio autorė „Žinau viską“ jaunųjų žurnalistų tinklo narė Jūratė Koreivaitė

Published: Mon, 11/08/2014 - 16:50


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Need expert help or advice?

Ask us!