Euroopan nuorisoportaali
Tietoa nuorille eurooppalaisille

Karjera ES institūcijās

Eiropas institūcijas piedāvā multikulturālu vidi un starptautisku karjeras iespēju ambicioziem un spējīgiem absolventiem. Uzzini, kā tu vari strādāt ES un iegūt lielisku izaugsmes iespēju savai karjerai!

Kas ir ES karjera?
ES apkalpo vairāk nekā 505 miljonus pilsoņu, tu vari iedomāties, cik plašas ir karjeras iespējas, kur ikviens var veikt reālu un ilgstošu ietekmi; pēdējā kursa studentiem un absolventiem sākuma līmeņa pozīcijas tiek piedāvātas dažādās jomās, piemēram, tieslietās, ekonomikā vai valodās, kā arī vispārējā politikā un projektu vadībā. Tev varētu izstrādāt tiesību aktus, palīdzēt īstenot ES tiesību aktus, izstrādāt komunikācijas stratēģiju, vadīt projektus vai resursus.

 

Kur ir ES karjeras iespējas?
Strādāt ES – nozīmē strādāt kādā no ES iestādēm, piemēram, Eiropas Parlamentā, ES Padomē vai Eiropas Komisijā. Lielākā daļa no ES institūcijām atrodas Briselē vai Luksemburgā, kur tu varētu dzīvot un strādāt starptautiskā vidē.

 

Kā pieteikties?
Tev būs jāpierāda, ka tev ir spēcīgas analītiskās, organizatoriskās un komunikācijas prasmes, spēju sasniegt labākos iespējamos rezultātus, spēju efektīvi strādāt multikulturālā komandā, spēju vadīt un būt vērstam uz personīgo attīstību. Kandidāti piedalās atklātā konkursā, kurā tiek atlasīti šādos posmos:

  • pirmais ir elektronisks (datorizēts) tests īpašos centros visā ES;
  • pirmā posma labāko rezultātu īpašnieki tiks aicināti uz novērtēšanas centru Briselē vai Luksemburgā, lai pildītu uzdevumus;
  • visaugstāko novērtējumu ieguvušie dalībnieki tiks pievienoti datu bāzē („rezervistos”), no kuras ES institūcijas pieņem darbā kandidātus; tas nozīmē, ka tevi var uzaicināt uz darba interviju kādā no ES iestādēm.

Galvenais absolvents rekrutēšanas cikls parasti tiek uzsākts pavasarī, bet visas ES iestādes piedāvā apmaksātu praksi visa gada garumā – tas ir lielisks veids, kā gūt pirmo tavas nākotnes ES karjeras garšu.

 

Ar ko sākt?
Apmeklē oficiālo tīmekļa vietni, lai uzzinātu par pašreizējām ES darba iespējām, ja tev ir kādi jautājumi, uzdod tos EPSO blogā. Tāpat ņemiet vērā, ka ES regulāri meklē arī pagaidu darbiniekus, lai veiktu specializētus vai pagaidu uzdevumus; ieskaties pagaidu darbinieku vakanču sarakstā un saņemt aktuālo informāciju par iespējām.

 

Julkaistu: Ti, 01/07/2014 - 14:52


Tweet Button: 

New!


Info for young people in the western balkans

Tarvitsetko apua tai neuvoja?

Ota yhteyttä

Linkit