European Youth Portal
Information and opportunities for young people across Europe.

Gyvenimas užsienyje

© iStockphoto.com - clearstockconcepts
Jei keliauji, atvykai studijuoti, dirbti arba užsiimti savanoriška veikla, visą tą laiką tau reikės rasti, kur apsistoti. Sužinoki, ką daryti ir kaip ieškoti būsto gyvenimui užsienyje.

Svetainėje „Jūsų Europa“ pateikta visa reikiama informacija apie tavo teises ir pareigas gyvenant kitoje šalyje. Jei studijuoji, dirbi arba dar ieškai darbo, kai persikeli į kitą šalį, būtina pasirūpink tam tikrais dalykais.

 

Kur ieškoti būsto, labai priklauso nuo šalies ir miesto, į kurį persikeli, taigi svarbu gauti vietos informacijos. Daugiau informacijos vietoje sužinosi kreipdamasis į Eurodesk. Gyvenant užsienyje tau taip pat gali padėti mūsų šalies ambasada toje šalyje.

 

Ekspatriantų bendruomenės

 

Ko gero, nesi vienintelis užsienietis gyvenantis naujame mieste. Visame pasaulyje veikia užsienyje gyvenančių žmonių grupės, kurios gali tau padėti rasti būstą, darbą, baldų, informacijos apie renginius ir daug naudingų patarimų.

  • „Just Landed“ – pasirink šalį ir susisiek su kitais joje gyvenančiais užsieniečiais bei gausi reikiamos informacijos apie gyvenimą užsienyje.
  • „Expatriates.com“ – gali rasti arba pats dėti skelbimų mieste arba regione, kuriame gyveni.
  • „InterNations“ – surask kitų ekspatriantų daugiau kaip 390 miestų visame pasaulyje. Čia rasi patarimų ir informacijos apie kas mėnesį organizuojamus renginius ir kitą veiklą.

 

Gali rasti ir daug kitų bendruomenių, pavyzdžiui, tinkle Facebook, tiesiog atlik paiešką pagal miestą, į kurį persikeli.

Published: Tue, 03/06/2014 - 15:15


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Need expert help or advice?

Ask us!