European Youth Portal
Information and opportunities for young people across Europe.

Maistas atminčiai

© fotolia.com - Art Allianz
Kaip tik šiuo metu dauguma abiturientų ruošiasi brandos egzaminams, o studentai – sesijai. Turbūt daugelis iš jų ne kartą susimąstė, kaip pagerinti savo atmintį.

Vaistinėse gausu įvairiausių rūšių vitaminų bei maisto papildų, kurie daugiau ar mažiau gerina atmintį. Tačiau juk nebūtina jų iš karto pirkti. Nepamirškime, kad vitaminų galime gauti ne tik iš medikamentų, bet ir valgant įvairų maistą.

 

Vienas iš produktų, kurį būtinai turėtų valgyti besimokantis žmogus – žuvis ir jūros gėrybės. Šio maisto produkto reiktų valgyti 2-3 porcijas per dieną. Žuvyje gausu baltymų, sudarytų iš nepakeičiamų aminorūgščių, kurios itin svarbios smegenų ląstelių veiklai. Taip pat gausu Omega-3 riebalų rūgščių, kurių žmogaus organizmas savaime negamina. Šios riebalų rūgštys ne tik gerina atmintį, bet ir padeda įveikti stresą bei stiprina imunitetą.

 

Jei žmogų kamuoja rutina, jo nervinis audinys pertempiamas ir padidėja nervingumas, dirglumas, nuolat jaučiamas nuovargis. Tačiau tokioje situacijoje gali pagelbėti – graikiniai riešutai, kurie gerina nervinio audinio veiklą ir padeda žmogui vėl pasijusti žvaliam kupinam energijos bei geros nuotaikos. Taip pat pagerėja informacijos pasisavinimo laikas bei padidėja išmokstamos medžiagos kiekis.

 

Bananai – itin geras energijos, kalio bei geležies šaltinis. Tačiau tai dar ne viskas. Nepaisant to, kad juose yra vitamino E, kuris didina odos stangrumą ir „kovoja“ su raukšlių atsiradimu, bananuose gausu B grupės vitaminų. Pastarieji gerina protinę veiklą, didiną susikaupimą, dėmesio koncentravimą, atsparumą stresui bei stiprina nervų sistemą.

 

Manoma, kad ginkmedis yra seniausias medis pasaulyje. Dažniausiai šis medis randamas Kinijoje ir Japonijoje prie šventyklų, o Lietuvoje jis itin retas. Tačiau šio medžio savybę gerinti atmintį žinoma jau nuo seno. Ginkmedžio ekstrakto veikliosios medžiagos išplečia kraujagysles, todėl mūsų smegenys geriau aprūpinamos deguonimi bei maistingosiomis medžiagomis. O kuo intensyvesnė kraujotaka, tuo geriau iš ląstelių pašalinami medžiagų apykaitos produktai. Būtent dėl šių dalykų ginkmedis gerina atmintį. Kitos ginkmedžio veikliosios medžiagos pasižymi antioksidaciniu poveikiu, ląstelių membranų apsauga nuo laisvųjų radikalų poveikio ir neleidžia pažeisti neuronų arba jų netekti.

 

Taigi, pasitelkus papildomas priemones, o šiuo atveju – maisto produktus, galite pasiekti žymiai geresnių rezultatų, kurie tikrai jus nudžiugins ir atvers kelią į tokią ateitį, apie kurią visada svajojote.

Published: Mon, 26/05/2014 - 11:39


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Need expert help or advice?

Ask us!