European Youth Portal
Information and opportunities for young people across Europe.

LEAF ponúka letnú školu v USA alebo v Japonsku

Zmeň svoj život za jedno leto
Zmeň svoj život za jedno leto
Ak si študentom 7. až 9. ročníka základnej školy, sekundy až kvarty osemročného gymnázia, po prípade nultého ročníka bilingválneho gymnázia a chceš zažiť leto plné dobrodružstva a získať užitočné znalosti, nepremeškaj svoju šancu a čítaj.

Pýtaš sa sám seba, prečo by si mal robiť niečo viac ako len to, čo musíš? Povinností je predsa tak veľa a nejaké nadbytočné vzdelávanie, to už v rozvrhu nemá miesto. Avšak, ak sa na celú vec pozrieš z iného uhľa, pohľad sa náhle zmení. Vzdelávanie totiž môže byť realizované aj veľmi zábavnou cestou prístupnou mladým ľuďom - neformálne. Keď sedíš doma pri počítači či telke, robíš predsa to isté, bávíš sa. Tak prečo neskúsiť zábavu, ktorá ti navyše zabezpečí znalosti, potrebné v dnešnej dobe pre tvoju lepšiu budúcnosť? 

 

Skús to práve s neziskovou organizáciou LEAF, ktorá ponúka dvom úspešným uchádzačom štipendiá na letnú školu v Japonsku alebo v USA. Okrem kopy zábavy a nových známostí získaš napríklad komunikačné zručnosti, schopnosti rozhodovať sa a preberať zodpovednosť či príležitosť zdokonaliť sa v jednom tvojom obľúbenom predmete. Preto, ak ťa výučba v angličtine s renomovanými lektormi svetových univerzít v letnej škole zaujala, choď do toho!

 

PODMIENKY NA PRIHLÁSENIE SÚ NASLEDOVNÉ:

  • dobrá praktická znalosť anglického jazyka
  • výborné znalosti v niektorom z obľúbených predmetov
  • dobrý všeobecný prehľad
  • príkladné charakterové vlastnosti

Zabudnúť by si nemal ani na chuť zapájať sa do diania vo svojom okolí a iniciatívu meniť svoje okolie k lepšiemu.

 

Prvé kolo výberového konania sa realizuje formou ONLINE PRIHLÁŠKY, ktorá obsahuje motivačný list, esej a zoznam tvojich doterajších aktivít. Druhé kolo tvoria osobné pohovory. 

 

POSLEDNÝ TERMÍN NA ODOSLANIE PRIHÁŠKY JE NEDEĽA, 16.marec 2014.

 

 

LETNÉ ŠKOLY - PONUKA: 

 

LETNÁ ŠKOLA INTERNATIONAL SCHOOL OF ASIA, KARUIZAWA (ISAK):

 

International school of Asia v japonskej Karuizawe (ISAK) organizuje letnú školu v termíne 19.-31. júla 2014. Lokalita školy leží v horskom rezorte, približne hodinu cesty od Tokia. Zúčastní sa ho okolo 80 mladých ľudí z celého sveta.  

 

Letný program v ISAC má za úlohu pomôcť študentom rozvíjať líderské zručnosti, identifikovať a riešiť problémy a zhodnotiť riziko. Predmety vedú špičkoví pedagógovia z celého sveta. Patria k nim napríklad úvodné programy v tímovej práci, medzinárodnej negociácii či dizajne, ale aj akademické kurzy ako matematika a prírodné vedy. Navyše ťa čakajú aj zážitkové aktivity.  

 

LETNÉ PROGRAMY CENTER FOR TALENTED YOUTH (CTY) pri JOHNS HOPKINS UNIVERSITY: 

 

CTY ponúka možnosť talentovaným študentom z celého sveta zapojiť sa do akademického vzdelávania pod vedením skúsených pedagógov. Prebieha v letných mesiacoch v závislosti od zvoleného zamerania, buď v termíne 29. júna až 18. júla 2014 alebo 20. júla až 8. augusta 2014. Miesto konania rovnako závisí od zamerania a taktiež od konkrétnych zvolených predmetov.

 

Kurzy prebiehajú pod vedením skúsených univerzitných lektorov. Vyberať si môžeš zo zaujímavých kurzov, ako napríklad Základy psychológie, Ekonómia a teória hier, Matematické modelovanie, Anatómia a fyziológia, Zoológia či Filozofia. V ponuke je mnoho ďalších humanitných či prírodovedných predmetov. Okrem prehĺbenia svojich vedomostí táto príležitosť nepochybne ponúka šancu odlíšiť sa neskôr od ostatných uchádzačov o štúdium na vysokej škole či žiadateľov o zamestnanie.

 

Ak ťa táto ponuka zaujala, neváhaj a otestuj svoje šance prihlásením sa. Možno zaujmeš a zažiješ leto, na ktoré nikdy nezabudneš. 

 

 

Additional event information

16 & under

Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Need expert help or advice?

Ask us!