European Youth Portal

Information and opportunities for young people across Europe.

Zmeň svoj život za jedno leto
Zmeň svoj život za jedno leto

LEAF ponúka letnú školu v USA alebo v Japonsku

Ak si študentom 7. až 9. ročníka základnej školy, sekundy až kvarty osemročného gymnázia, po prípade nultého ročníka bilingválneho gymnázia a chceš zažiť leto plné dobrodružstva a získať užitočné znalosti, nepremeškaj svoju šancu a čítaj.

Pýtaš sa sám seba, prečo by si mal robiť niečo viac ako len to, čo musíš? Povinností je predsa tak veľa a nejaké nadbytočné vzdelávanie, to už v rozvrhu nemá miesto. Avšak, ak sa na celú vec pozrieš z iného uhľa, pohľad sa náhle zmení. Vzdelávanie totiž môže byť realizované aj veľmi zábavnou cestou prístupnou mladým ľuďom - neformálne. Keď sedíš doma pri počítači či telke, robíš predsa to isté, bávíš sa. Tak prečo neskúsiť zábavu, ktorá ti navyše zabezpečí znalosti, potrebné v dnešnej dobe pre tvoju lepšiu budúcnosť? 

 

Skús to práve s neziskovou organizáciou LEAF, ktorá ponúka dvom úspešným uchádzačom štipendiá na letnú školu v Japonsku alebo v USA. Okrem kopy zábavy a nových známostí získaš napríklad komunikačné zručnosti, schopnosti rozhodovať sa a preberať zodpovednosť či príležitosť zdokonaliť sa v jednom tvojom obľúbenom predmete. Preto, ak ťa výučba v angličtine s renomovanými lektormi svetových univerzít v letnej škole zaujala, choď do toho!

 

PODMIENKY NA PRIHLÁSENIE SÚ NASLEDOVNÉ:

  • dobrá praktická znalosť anglického jazyka
  • výborné znalosti v niektorom z obľúbených predmetov
  • dobrý všeobecný prehľad
  • príkladné charakterové vlastnosti

Zabudnúť by si nemal ani na chuť zapájať sa do diania vo svojom okolí a iniciatívu meniť svoje okolie k lepšiemu.

 

Prvé kolo výberového konania sa realizuje formou ONLINE PRIHLÁŠKY, ktorá obsahuje motivačný list, esej a zoznam tvojich doterajších aktivít. Druhé kolo tvoria osobné pohovory. 

 

POSLEDNÝ TERMÍN NA ODOSLANIE PRIHÁŠKY JE NEDEĽA, 16.marec 2014.

 

 

LETNÉ ŠKOLY - PONUKA: 

 

LETNÁ ŠKOLA INTERNATIONAL SCHOOL OF ASIA, KARUIZAWA (ISAK):

 

International school of Asia v japonskej Karuizawe (ISAK) organizuje letnú školu v termíne 19.-31. júla 2014. Lokalita školy leží v horskom rezorte, približne hodinu cesty od Tokia. Zúčastní sa ho okolo 80 mladých ľudí z celého sveta.  

 

Letný program v ISAC má za úlohu pomôcť študentom rozvíjať líderské zručnosti, identifikovať a riešiť problémy a zhodnotiť riziko. Predmety vedú špičkoví pedagógovia z celého sveta. Patria k nim napríklad úvodné programy v tímovej práci, medzinárodnej negociácii či dizajne, ale aj akademické kurzy ako matematika a prírodné vedy. Navyše ťa čakajú aj zážitkové aktivity.  

 

LETNÉ PROGRAMY CENTER FOR TALENTED YOUTH (CTY) pri JOHNS HOPKINS UNIVERSITY: 

 

CTY ponúka možnosť talentovaným študentom z celého sveta zapojiť sa do akademického vzdelávania pod vedením skúsených pedagógov. Prebieha v letných mesiacoch v závislosti od zvoleného zamerania, buď v termíne 29. júna až 18. júla 2014 alebo 20. júla až 8. augusta 2014. Miesto konania rovnako závisí od zamerania a taktiež od konkrétnych zvolených predmetov.

 

Kurzy prebiehajú pod vedením skúsených univerzitných lektorov. Vyberať si môžeš zo zaujímavých kurzov, ako napríklad Základy psychológie, Ekonómia a teória hier, Matematické modelovanie, Anatómia a fyziológia, Zoológia či Filozofia. V ponuke je mnoho ďalších humanitných či prírodovedných predmetov. Okrem prehĺbenia svojich vedomostí táto príležitosť nepochybne ponúka šancu odlíšiť sa neskôr od ostatných uchádzačov o štúdium na vysokej škole či žiadateľov o zamestnanie.

 

Ak ťa táto ponuka zaujala, neváhaj a otestuj svoje šance prihlásením sa. Možno zaujmeš a zažiješ leto, na ktoré nikdy nezabudneš. 

 

 

Additional event information