European Youth Portal
Information and opportunities for young people across Europe.

Balsuok Europarlamento rinkimuose!

Video: 

Veik. Spręsk. Paveik.

Jei jau turi balsavimo teisę, nepraleisk progos ja pasinaudoti ir būk išgirstas. Balsuok Europarlamento rinkimuose!

Gegužės 22 – 25 dienomis penkerių metų kadencijai bus renkamas 751 Europos Parlamento narys. Balsavimas šiuose rinkimuose suteikia galimybę padaryti įtaką Europos Sąjungos politinei ateičiai. Todėl pasitikrink, kada yra tiksli rinkimų data tavo šalyje, ir balsuok juose.

 

Išrinkti europarlamentarai atstovaus daugiau nei 500 milijonų ES piliečių iš 28 šalių narių. Europos Parlamento nario mandatas suteikiamas pagal taip vadinamą mažėjančio proporcingumo principą. Tai reiškia, kad didesnį gyventojų skaičių turinčios šalys gauna daugiau vietų Europarlamente nei mažesnės šalys, tačiau pastarosios turi daugiau vietų nei priklausytų griežtai laikantis proporcingumo principo.

 

2014 metų Europos parlamento rinkimai skiriasi nuo ankstesnių – tai pirmieji rinkimai po Lisabonos sutarties. Ši 2009 metais įsigaliojusi sutartis suteikė Europos Parlamentui svarių naujų galių. Pavyzdžiui, renkant Europos Komisijos pirmininką yra atsižvelgiama į EP rinkimų rezultatus. Todėl jau dabar balsuojant Europarlamento rinkimuose galima išreikšti savo nuomonę dėl būsimo Europos Komisijos pirmininko.

 

 

Published: Tue, 14/01/2014 - 16:53


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Need expert help or advice?

Ask us!