European Youth Portal
Information and opportunities for young people across Europe.

Soluň: Evropské město mládeže pro rok 2014

© Thessaloniki 2014
© Thessaloniki 2014
Živoucí řecké město Soluň (řecky Thessaloniki) převezme od slovinského Mariboru titul Evropské město mládeže pro rok 2014. Podívejte se, co všechno se bude během tohoto roku dít.
Soluň, studentské město v zálivu Thermaikos v Egejském moři, má program "svého" roku mládeže postavený na tématech kultura, inovace, dobrovolnictví, participace mládeže, životní prostředí, sport a tvořivost. Evropské hlavní město mládeže pořádá nejen celou řadu akcí a událostí, ale také podporuje řadu činností skupin i jednotlivců se společnou filozofií. 
 

Velké akce pro mládež se budou konat v průběhu roku, včetně setkání mládeže během řeckého předsednictví, kampaně pro volby do Evropského parlamentu, simulace fungování Organizace spojených národů pro studenty a mnoha soutěží. Ve spolupráci s místní sítí občanské společnosti, městských mládežnických organizací, s podporou EU, Rady Evropy, OSN, řeckého předsednictví a velkého počtu nadací chce město v tomto roce fungovat jako laboratoř dobrých nápadů.
 

Titul Evropské město mládeže vznikl na popud Evropského fóra mládeže pro podporu rozvoje nových myšlenek a inovativních projektů s ohledem na aktivní účast mladých lidí ve společnosti a na podporu spolupráce v oblasti politiky mládeže na místní a evropské úrovni.

Published: Fri, 03/01/2014 - 15:42


Tweet Button: 

Related links


Info for young people in the western balkans

Need expert help or advice?

Ask us!