Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Skaitmeninkime jaunimo organizacijas kartu su „Erasmus+“

Šiuo metu stebime socialinės žiniasklaidos revoliuciją

Per mažiau nei metus prie socialinio tinklo „Facebook“ prisijungė daugiau nei 200 mln. vartotojų, „Instagram“ turi apie 400 mln. mėnesinių naudotojų, o „Snapchat“ kasdien naudojasi 100 mln. vartotojų! Taip pat tokios programėlės kaip „Pokemon GO“ akimirksniu apskrieja visą pasaulį. Kaip Erikas Qualmanas filme „Social Media Revolution 2016“,  teigė – „Mes neturime pasirinkimo ar užsiimti socialine medija, ar ne, vienintelis klausimas – kaip gerai mes tai galime daryti?“. Visą tai apžvelgė NVO iš Lietuvos, Italijos, Lenkijos, Rumunijos ir Latvijos, kurios susivienijo ir sukūrė projektą jaunimo darbuotojams – „Let's Digitalise Youth Organizations“. Šio projekto metu dalyviai dalinosi savo patirtimi apie geriausius būdus naudoti skaitmenines priemones jaunimo organizacijų tobulinimui.

 

Projekto tikslai

 

Trumpai tariant, projektas, vykęs Kaune 2016 m. rugpjūčio mėn., siekė ugdyti skaitmeninės komunikacijos specialistus, kurie galėtų efektyviai bendrauti su jaunimu ir padėti NVO būti labiau matomoms ES. Pagrindiniai projekto tikslai buvo:

  • išmokyti jaunimo darbuotojus,  kaip efektyviai naudoti skaitmeninėmis komunikacijos priemonėmis jaunimo organizacijose;
  • plėtoti naujas idėjas geresnei skaitmeninei komunikacijai jaunimo organizacijose;
  • dalytis žiniomis, kaip naudojant skaitmeninius įrankius suformuoti aiškų ir patrauklų jaunimo organizacijų įvaizdį;
  • nustatyti efektyviausius skaitmeninius bendradarbiavimo būdus jaunimo organizacijoms Europoje;
  • neformaliojo ugdymo pagalba sujungti skaitmeninių įrankių teorinius ir praktinius mokymosi metodus.

 

Pagrindinės veiklos

 

27 jaunimo darbuotojai, atvykę iš 5 skirtingų šalių (Lietuvos, Italijos, Lenkijos, Rumunijos ir Latvijos), Kaune turėjo galimybę dalyvauti gausybėje seminarų ir užsiėmimų, susijusių su projekto tema. Kadangi dauguma dalyvių buvo studentų asociacijų koordinatoriai, nevyriausybinių organizacijų vadovai, savanoriai iš vietinių jaunimo tarybų ar kitaip įsitraukę į darbą su jaunimu,  jie sėkmingai galėjo dalintis savo žiniomis tarpusavyje.

 

Projekto metu jaunimo darbuotojai dalyvavo dirbtuvėse, skirtose socialinės žiniasklaidos naudojimui jaunimo organizacijose („Facebook“, „LinkedIn“, „Instagram“ ir t.t.), debesų paslaugas ir dokumentų dalinimąsi (pvz. ZMI, Google Docs, WeTransfer ), skaitmeninių menų (pvz. „Photoshop“) ir sporto (pvz. „Xbox Kinect“) įrankius, svetainių ir blogų kūrimą ir kt. skaitmeninius įrankius. Visa tai padėjo įgyvendinti aukščiau išvardintus tikslus ir aiškiai suprasti, kaip sėkmingai skaitmeninti jaunimo organizacijų darbą.

 

Dalyviai taip pat turėjo galimybę susitikti su socialinės žiniasklaidos ekspertu Mantvydu Leknicku (turi daugiau nei 50 tūkst. siekėjų „Facebook’e“), kuris sėkmingai koordinuoja socialinės rinkodaros agentūrą „Cocos“ (http://www.cocos.lt/). Renginys su M. Leknicku buvo atviras visuomenei bei transliuojamas tiesiogiai internete (įrašai: https://www.facebook.com/activeyouthlt/videos). Dalyviai taip pat aplankė „Blaster Startup“ (https://www.facebook.com/BlasterOffice) bendruomenės užkulisius, kur turėjo galimybę praplėsti savo žinių ratą apie skaitmeninių priemonių naudojimą iš tikrų šios srities profesionalų. Dalyviai netgi susipažino su „Pokemon“ pasauliu, gaudydami juos Kauno miesto gatvėse! Šis ir daugelis kitų neformalaus ugdymo metodų buvo sėkmingai naudojami siekiant supažindinti jaunimo darbuotojus, kaip efektyviai tobulinti jaunimo organizacijas skaitmeninių įrankių pagalba.

 

Rezultatai

 

Projekto metu dalyviai sukūrė daug skaitmeninės medžiagos, kuri padės platinti informaciją kitiems jaunimo darbuotojams ir jaunimui visoje Europoje. Tai padės jiems sužinoti daugiau apie skaitmeninius įrankius ir jų naudojimą NVO tikslams. Visą projekto medžiagą bei rezultatus galite rasti svetainėje, sukurtoje projekto metu, bei elektroniniame buklete. Projekto nuotaiką puikiai atspindi jo metu sukurti video bei nuotraukos.

 

Kviečiame ir toliau skaitmeninti jaunimo organizacijas ir dalintis šiomis žiniomis su kitais visoje Europoje!

 

Projekto dayviai

Paskelbta: A, 06/09/2016 - 16:10


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Reikia specialisto pagalbos ar patarimo?

Teiraukitės mūsų!