Evropski mladinski portal
Informacije in možnosti za mlade v Evropi.

Kaip pasirinkti įdomią savanoriškos veiklos programą?

Sėkmės sąlyga – pasirinkti tokią savanorišką veiklą, kuri atitiktų tavo gebėjimus, interesus ir turimą laiką. Įvertinęs šiuos kriterijus, gali pradėti ieškoti tinkamos galimybės.

 

Savanoriška veikla gali būti nepamirštama ir vertinga patirtis, tačiau, kai tiek daug galimybių, svarbu atidžiai pasirinkti. Tavo patirties kokybė gali nulemti, ką apskritai manysi apie savanoriavimą.

Tad nusprendęs tapti savanoriu, pirmiausia sau užduok tokius klausimus:

-          Kokie mano tikslai ir lūkesčiai?

-          Kiek laiko galiu skirti?

-          Kokių užduočių norėčiau imtis?

-          Kokie mano gebėjimai gali būti naudingi?

 

Pasidomėk organizacija

Internete rasi įvairiausių galimybių, nes yra daugybė organizacijų, kurioms reikėtų tavo pagalbos. Tačiau turėtum įsitikinti, kad šios organizacijos patikimos. Yra šimtai organizacijų, kurios jau neegzistuoja, niekada neegzistavo arba tiesiog nevykdo veiklos, kurią tvirtina vykdančios, interneto svetainių. Net jei pamatei skelbimą savanoriškai veiklai skirtoje svetainėje, turėtumei atminti, kad šiose svetainėse neprisiimama atsakomybės dėl jose skelbimus pateikiančių organizacijų patikimumo.

Todėl visuomet turėtumei pasidomėti organizacija ne tik apsilankydamas jos interneto svetainėje, bet ir pasikalbėdamas su jos darbuotojais, kad sužinotumei, kokius tikslus organizacija stengiasi pasiekti ir kaip vykdoma jos savanoriškos veiklos programa. Patikimos organizacijos mielai atsakys į visus tavo klausimus ir padės kreiptis į ankstesnius savanorius.

Atmink, kad net jei pasirinkai puikiai atrodančią galimybę pasitikėjimo vertoje organizacijoje, formalumams sutvarkyti reikia laiko, todėl turėtumei būti kantrus. Ne visa savanoriška veikla tinka bet kuriam savanoriui. Jei viena užduotis tau nėra pati tinkamiausia, bus daugybė kitų, atitinkančių tavo poreikius ir lūkesčius.

Objavljeno: čet, 16/05/2013 - 13:31


Tweet Button: 

Sorodne povezave


Info for young people in the western balkans

Potrebuješ pomoč ali nasvet?

možnosti Vprašaj nas!