Európsky portál pre mládež

Informácie a príležitosti pre mladých ľudí v celej Európe.

European Youth week

Európsky týždeň mládeže je oslavou mladých ľudí z celej Európy a takisto rôznych spôsobov, ako sa zapájajú do života vo svojom okolí na miestnej, regionálnej, národnej a aj na medzinárodnej úrovni.

 

V 33 krajinách, ktoré sa zapojili do programu Mládež v akcii Európskej únie, sa uskutočnia stovky podujatí – od filmových festivalov a bleskových zábavných akcií (tzv. flashmob) po koncerty a streetparty.

 

Informácie o podujatiach vo vašom okolí nájdete na webovej lokalite Európskeho týždňa mládeže v kalendári podujatí (stačí kliknúť na ikonku v pravej časti tejto stránky). Väčšina podujatí je naplánovaných počas samotného Európskeho týždňa mládeže od 26. mája do 2. júna, niektoré sa však uskutočnia pred aj po tomto týždni. Zopár krajín svoje podujatia stále plánuje, tak sledujte kalendár pravidelne, aby ste nepremeškali tie, ktoré pribudnú na poslednú chvíľu.

 

Časť podujatí z Bruselu si budete môcť pozrieť naživo na internete, a to vrátane odovzdávania cien a debát, takže neopomeňte ani kalendár online prenosov a nezabudnite sa pripojiť.

 

Pre fanúšikov sociálnych sietí ponúkame stránku Európskeho týždňa mládeže na Facebooku (odkaz nižšie) a diskusie na Twitteri a Instagrame. Prispejte aj vy na "#youthweek"!