Europejski Portal Młodzieżowy

Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie

European Youth week

Europejski Tydzień Młodzieży to święto młodych w całej Europie, które jest okazją do tego, aby zaangażować się w działalność na rzecz społeczeństwa. Można to zrobić na poziomie lokalnym, regionalnym, krajowym, a nawet międzynarodowym.

 

W 33 krajach uczestniczących w unijnym programie „Młodzież w działaniu” odbędą się setki wydarzeń, od festiwali filmowych, przez flash moby i koncerty, po inne imprezy uliczne.

 

Aby sprawdzić, co będzie się działo w Twojej okolicy, zajrzyj na stronę internetową Europejskiego Tygodnia Młodzieży i sprawdź kalendarz imprez (przyciski po prawej). Większość imprez odbędzie się dokładnie podczas Europejskiego Tygodnia Młodzieży, czyli w dniach 26 maja − 2 czerwca, ale wiele innych będzie miało miejsce zarówno przed jego rozpoczęciem, jak i po jego zakończeniu. W niektórych krajach prace nad programem imprez wciąż trwają, więc lepiej regularnie sprawdzać zaktualizowany kalendarz.

 

Ci, którzy mieszkają za daleko, by wziąć udział w wydarzeniach organizowanych w Brukseli (uroczystości wręczenia nagród, debaty), będą mogli niektóre z nich obejrzeć na żywo w internecie. Sprawdź w kalendarzu online, które imprezy można w ten sposób obejrzeć.

 

Aby wiedzieć, co się dzieje, możesz sprawdzić profil Europejskiego Tygodnia Młodzieży na Facebooku (poniżej), a co się o nim mówi, dowiesz się z Twittera i Instagramu.   Wystarczy wejść na „#youthweek”!