Evropský portál pro mládež

Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy

European Youth Week

Evropský týden mládeže je věnován mladým lidem z celé Evropy a jejich setkáním na místní, regionální, celostátní i mezinárodní úrovni.

 

Během tohoto týdne budou probíhat stovky akcí ve 33 zemích, které se účastní programu EU s  názvem Mládež v akci. Půjde o různé filmové festivaly, koncerty, street party, flashmoby apod.

 

Co se koná právě ve vašem okolí, se dozvíte na stránkách Evropského týdne mládeže, konkrétně v kalendáři akcí (v pravé části stránky). Většina akcí proběhne během samotného Evropského týdne mládeže, který letos připadá na 26.5. –2.6., ale některé akce se budou konat i před uvedeným týdnem a po něm. Některé země ještě na přípravě některých akcí pracují, a do kalendáře je tak

ještě nezařadily. Proto doporučujeme ho pravidelně sledovat.

 

Z Bruselu budou některé akce přenášeny živě po internetu, například slavnostní předání cen či některé diskuse. Najdete je v online kalendáři.

 

Informace o konaných akcích budou rovněž k dispozici na profilu Evropského týdne mládeže na Facebooku (viz níže). Co si o nich myslí jejich účastníci, se můžete dozvědět na Twitteru či prostřednictvím Instagramu (viz také níže). Zapojte se i vy: "#youthweek"