Euroopa Noorteportaal

Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

A picture
© iStockphoto.com - franckreporter

Vahemere maade kultuuriruum

Marc de Montalembert’i stipendiumiga toetatakse projekte, mis võimaldavad Vahemere maadest pärit noortel tutvuda piirkonna eri kultuuridega ning avastada nende mitmekesisust ja rikkust.

Marc de Montalembert'i Fondi eesmärk on edendada eri kultuuride mõistmist noorte hulgas ning soodustada kultuuridevahelist dialoogi Vahemere piirkonnas. Iga aasta annab fond Vahemere piirkonnast pärit noorele stipendiumi kultuure ühendava projekti teostamiseks.

 

Kes saavad kandideerida?

Stipendiumi saavad taotleda alla 30-aastased Vahemere maadest pärit noored, kes soovivad teostada originaalset projekti kuultuuridevahelise mõistmise edendamiseks. Projekt peab olema seotud taotleja ametialaste valikutega. Kandideerimiseks pead esitama uurimisprojekti ettepaneku sinu poolt valitud kultuurivaldkonnas.

 

Kuidas kandideerida?

Kandideerimiskutse avaldatakse iga aasta 1. oktoobril ning taotlusi saab esitada 31. detsembrini. Taotlusvormi pead tellima enne 15. detsembrit. Kui osutud väljavalituks, kutsutakse sind Rhodosele, et stipendium 25. aprillil vastu võtta.

Sul on oma projekti teostamise käigus kogutud teadmistest ja kogemustest teavitamiseks aega üks aasta.  Seda võid teha kirjalikult või mis tahes avaldataval või levitataval kujul. Selle töö ettevalmistamiseks on sul isegi võimalus veeta kuus kuud fondi peakontoris Rhodosel.

 

Taustteave

Ajavahemikus 1994–2012 on stipendium antud kahekümne ühele kirjatöö, arhitektuuri, laulmise, fotograafia, muusika, etnograafia ja kunstiajalooga seotud projektile.

Alates 2010. aastast annab fond koos Pariisis asuva riikliku kunstiajaloo instituudiga (Institut National d’Histoire de l’Art ) välja ka Marc de Montalembert'i auhinda. See auhind omistatakse igal aastal noorele Vahemere maadest pärit teadlasele piirkonna kunstiajaloo uurimise eest.