Euroopa Noorteportaal

Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

A picture
© shutterstock.com – YanLev

Turvaliselt internetis

Noored veedavad palju aega internetis, nii arvuti kui mobiiltelefoni vahendusel. Kas oled veebis surfates oma turvalisuses kindel?

On oluline meeles pidada, et kõik mida sa internetti saadad, jääb igavesti avalikuks. Olgu see video, foto, või tekst – see kuulub nüüd kõigile. Isikliku info esitamine blogides, sotsiaalsetes võrgustikes või teadetetahvlitel võib olla ohtlik ning viia kuritarvitusteni. Seega ära tee ega ütle internetis midagi sellist, mida sa ei teeks isiklikult vahetult ning postita ainult asju, mida inimesed võivad ilma probleemideta vaadata ning teada.

 

Kaitse oma internetiidentiteeti

Saidil Ins@fe leiduvad mõned põhireeglid ja nõuanded, kuidas tagada oma turvalisus millal tahes ja kus iganes sa internetti kasutad, kas mängides mänge või vesteldes ning lõbutsedes. Võid saada nõu ka vastavalt keskuselt oma liikmesriigis.

Euroopa Nõukogu mäng Through the Wild Web Wood on hea võimalus õppida internetiturvalisust lõbusal moel.

 

Jaga teavet väljaspool internetti

Võid laadida alla brošüüri Võta oma isikuandmed enda kontrolli alla, mille on koostanud Euroopa Komisjon, ning edendada ohutumat käitumist internetis ka oma sõprade ja pere hulgas ning koolis ja ümbruskonnas.