Europos jaunimo portalas

Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

A picture
© shutterstock.com - monticello

Sveikiau maitinkitės, kad geriau jaustumėtės

Sveikai maitintis nereiškia laikytis dietos. Sveika mityba – tai geri įpročiai, padedantys sveikai gyventi. Norėtumėte kelių patarimų?

Europos maisto informacijos taryba yra parengusi 10 patarimų, kaip sveikai maitintis.

  1. Valgykite įvairų maistą.
  2. Jūsų mitybos pagrindas turi būti daug angliavandenių turintys maisto produktai.
  3. Mėgaukitės vaisiais ir daržovėmis.
  4. Pasirūpinkite, kad jūsų svoris būtų tinkamas ir kad gerai jaustumėtės.
  5. Valgykite ne per dideles porcijas. Jei valgote per daug, sumažinkite kai kurių maisto produktų kiekį, bet neatsisakykite jų visai.
  6. Valgykite reguliariai.
  7. Daug gerkite.
  8. Judėkite.
  9. Keisti mitybos įpročius pradėkite tuojau pat, tačiau darykite tai palaipsniui.
  10. Atminkite, kad svarbiausia – nepulti į kraštutinumus.

Europos jaunimas ir aplinka (angl. Youth and Environment Europe (YEE)) – Europos jaunimo organizacijų, remiančių gamtos tyrimus arba besirūpinančių aplinkos apsauga, platforma – pateikia pavyzdžių, kaip sveikiau maitintis ir tuo pačiu metu teigiamai veikti aplinką.

 

Mokykitės žaisdami

Ką turėčiau valgyti? Kokius pratimus atlikti? Ką turėčiau žinoti, kad būčiau sveikas ir tvirtas? Atsakymus į šiuos klausimus galite rasti žaisdami žaidimą Playnormous. Ir nesvarbu, ar esate vaikas, mama, tėvas, mokytojas ar sveikatos srities tyrimus atliekantis mokslininkas. Ši pramoga turėtų patikti visiems!

Žinote, kad gerti pieną sveika, tačiau kiek iš tiesų turite apie jį žinių? Pasitikrinkite savo žinias dalyvaudami viktorinoje Pienas – jėga!, parengtoje pagal ES pieno tiekimo mokykloms programą. Viktorinos klausimai ne tik apie pieną, bet ir apie jogurtą, sūrį, pasukas ir kitus pieno produktus, kuriuos svarbu vartoti, kad mityba būtų sveika ir subalansuota.

 

Pagrindinė informacija

Atlikus tyrimą pagal ES projektą HELENA (angl. Healthy Lifestyle in Europe by Nutrition in Adolescents) prieita prie išvados, kad jaunuoliai suvokia, kaip svarbu sveikai maitintis, ir žino, kad ne visada valgo taip sveikai, kaip reikėtų, tačiau laikytis sveikos mitybos principų jiems sunku.