Všimli jsme si, že používáte starší verzi prohlížeče Internet Explorer. Pro využití našich internetových stránek je optimální jeho verze 9 nebo pozdější. Zvažte proto přechod na novější verzi prohlížeče, abyste mohli využívat všechny funkce stránek. Navštivte stránky společnosti Microsoft http://www.microsoft.com a stáhněte si novější verzi prohlížeče Internet Explorer.

Evropský portál pro mládež

Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy


flag

Pracovní stáže

A picture
© fotolia.com - goodluz

Stáže Eurodyssée – začátek Vaší evropské kariéry!

Získejte pracovní zkušenosti a zároveň se zdokonalte v cizím jazyce. Už více než 25 let poskytuje program Eurodyssée mladým lidem placené odborné vzdělání v různých regionech Evropy.

Program Eurodyssée (neboli evropská odysea) je určen mladým lidem od 18 do 30 let z regionů, které se programu účastní. Nevyžaduje se žádná zvláštní kvalifikace, jelikož přihlášky se vybírají podle požadavků zúčastněných podniků. Přesto byste měli mít určitý stupeň vzdělání (odborné vzdělání, vysokou školu apod.) a základní znalost cizího jazyka.

Stážistům bude nabídnuta stáž v délce 3–7 měsíců, jazykový kurz, ubytování, stipendium nebo plat, pojištění a osvědčení o absolvování stáže.

 

Jak podat přihlášku

Stačí splnit tyto 3 kroky:

1. Zjistěte, zda se váš region programu účastní. Tuto informaci najdete v seznamu členských regionů.

2. Vytvořte si profil na stránkách Eurodyssée.

3. Podívejte se na kompletní nabídku stáží a vyberte si tu, která vám nejvíce vyhovuje.

 

„Tato stáž pro mě zůstane celoživotním zážitkem a jsem ráda, že mi program Eurodyssée tuto zkušenost umožnil. Z hlediska osobního rozvoje mi to velmi pomohlo. Seznámila jsem se s lidmi jiných kultur, získala nové přátele a naučila jsem se další cizí jazyk. Měla jsem příležitost hodně cestovat a poznat řadu zajímavých lidí a míst! Na Španělsko nikdy nezapomenu a Valencie zůstane mojí srdeční záležitostí.

Vřele doporučuji všem mladým lidem, aby tuto příležitost využili. Samozřejmě to není vždy procházka růžovou zahradou. Občas budete muset napnout síly… ale neříká se, že co mě nezabije, to mě posílí? Určitě si to nenechte ujít.“

Andreia Tavares z Portugalska byla na stáži ve španìlské Valencii v roce 2009.

 

Během stáže

Stážista obdrží buď stipendium, nebo bude dostávat výplatu, podle toho, jaké jsou podmínky fungování programu Eurodyssée v daném regionu.

Během pobytu v zahraničí vám bude nápomocen programový koordinátor hostitelského regionu. Můžete se účastnit prohlídek, exkursí a akcí, které vám pomohou adaptovat se v novém regionu a poznat jeho kulturu.

Po návratu ze stáže nesmíte zapomenout předložit zprávu vašemu a/nebo hostitelskému regionu. Pokud to neuděláte, je možné, že nedostanete osvědčení o absolvování stáže.