Europos jaunimo portalas

Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

A picture
© shutterstock.com – YanLev

Saugus internetas

Jauni žmonės elektroninėje erdvėje praleidžia daug laiko – naudodamiesi kompiuteriu arba telefonu. Bet ar tikrai esate saugus, kai naršote internete?

Labai svarbu niekada nepamiršti, kad viskas, ką skelbiate internete, tampa vieša visam laikui. Nei vaizdo siužetas, nei nuotrauka, nei tekstas, kurį paskelbėte internete, jau niekada nebebus tik jūsų. Skelbti kokią nors asmeninę informaciją interneto dienoraštyje, socialinių tinklų paskyrose arba interneto forumuose gali būti pavojinga ir kas nors gali pasinaudoti galimybe jus išnaudoti. Todėl nedarykite ir nerašykite internete to, ko nedarytumėte realiame gyvenime, ir skelbkite dalykus tik tuomet, jei neturite nieko prieš, kad žmonės juos matytų ir žinotų, jog tai paskelbėte jūs.

 

Savigyna internete

Tinklas Ins@fe pateikia keletą pagrindinių taisyklių ir patarimų, kaip saugiai naudotis internetu: žaisti žaidimus, dalyvauti pokalbiuose ir tiesiog gerai leisti laiką. Patarimų galite gauti ir savo šalies informacijos centre.

Jei žinių apie saugų internetą norėtumėte įgyti žaisdamas, Europos Tarybos žaidimas Through the Wild Web Wood  („Kelionė per laukinį žiniatinklio mišką“) – kaip tik jums.

 

Dalykitės informacija ne tik internete

Parsisiųsdinkite Europos Komisijos knygelę Valdykite savo asmens duomenis ir mokykloje arba savo bendruomenėje skatinkite draugus ir šeimos narius saugiau naudotis internetu.