Európsky portál pre mládež

Informácie a príležitosti pre mladých ľudí v celej Európe.

A picture
© iStockphoto.com - sjlocke

Rozhýbte sa s Týždňom v pohybe!

Športová a telesná aktivita môže zlepšiť kvalitu vášho života, dáva vám silu a energiu, pomáha lepšie zvládať stres a umožňuje lepší spánok. Rozbehnite sa s Týždňom v pohybe!

Európsky týždeň športu a telesnej aktivity je celoeurópska týždenná kampaň, ktorá sa koná každý rok a ktorá podporuje šport a fyzickú aktivitu a ich pozitívny vplyv na európsku spoločnosť.

V roku 2012 sa v rámci prvého ročníka kampane Týždeň v pohybe spojili jednotlivci, organizácie a mestá z celej Európy pri veľkej oslave športu a telesnej aktivity pod heslom viac ako 100 miliónov Európanov aktívnych v športe a fyzických aktivitách.

 

O čo ide?

Počas Týždňa v pohybe účastnícke organizácie alebo mestá usporadúvajú podujatia s cieľom motivovať občanov k účasti na športových, či iných fyzických aktivitách:  kluby, ktoré predstavujú svoje športy nečlenom, chodecké maratóny, behy, tanečné a gymnastické podujatia – akékoľvek populárne aktivity, ktoré pomôžu zhromaždiť a rozhýbať ľudí. 

Anglický basketbal (národný zväz) a Nadácia pre život zorganizovali v Londýne podujatie Fantastický basketbalový festival, ktorého sa môžu zúčastniť mladí ľudia vo veku 13 – 25. Na tomto turnaji sa hrali zápasy 3 na 3 , ľudia si mohli vyskúšať  hru a hralo sa aj finále hviezd.

Športový klub Vlasta Syslová v Benešove (Česká republika) organizoval popoludňajšie cvičenie na čerstvom vzduchu, severskú chôdzu a prednášky o potrebe zdravého pohybu.

Pri propagácii športu a fyzickej aktivity je najdôležitejšie mať dobrú náladu a zhromaždiť miestnu komunitu pri spoločnej činnosti.

 

Urobte si záväzok pre Týždeň v pohybe

Týždeň v pohybe je určený všetkým ľuďom bez ohľadu na ich vek. Účasť na aktivitách vám a vašej organizácii, vášmu mestu alebo komunite prinesie úžitok, ktorý potrvá oveľa dlhšie ako jeden týždeň. Môžete počítať s tým, že:

  • sa zlepší vzájomné prepojenie komunity
  • vzrastie podpora vašej športovej organizácie a mesta, ktoré dbá o fyzickú aktivitu svojich obyvateľov
  • sa zviditeľní ponuka športových aktivít vašej organizácia alebo mesta
  • sa zvýši povedomie o výhodách športu a telesnej aktivity
  • sa zlepší obraz vašej športovej organizácie a sociálneho a fyzického kapitálu mesta
  • rozšírite sieť národných a medzinárodných vzťahov
  • sa zlepší propagácia vašej športovej organizácie, inštitúcie alebo mesta smerom k miestnym občanom a širšej medzinárodnej verejnosti.