Europos jaunimo portalas

Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

A picture
© shutterstock.com - Yuri Arcurs

Programos „Jaunimas Europai“ mainai ir projektai. Patirtinis mokymasis

Programos „Jaunimas Europai“ projektais jums suteikiama galimybė būti aktyviu europiečiu ir susipažinti su kitų šalių jaunimu. Sužinokite apie šiuos projektus.

Programa „Jaunimas Europai“, pagal kurią siūloma vykdyti mainus, imtis jaunimo iniciatyvų ir dalyvauti jaunimo demokratijos projektuose, yra ES programos „Veiklus jaunimas“ dalis. Kokios tai iniciatyvos?

 

Jaunimo mainai

Vykdant projektą „Slainte agus An Oige“ į Omą (Šiaurės Airijoje) suvažiavo 40 jaunuolių iš Airijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos ir Lietuvos. Siekta paskatinti jaunuolius gyventi sveikai užsiimant įvairia veikla gryname ore. Jaunuoliai išbandė įvairių šakų sportą ir dalyvavo seminaruose. Kiekvienos šalies grupė taip pat pristatė savo šalies kultūrą ir istoriją. Programa padėjo ugdyti jaunuolių savivertę, didinti toleranciją ir plėsti pažiūras, jie turėjo progą pažinti ir įvertinti kitas kultūras.  

 

Nacionalinė jaunimo iniciatyva

Turkijoje 12 jaunuolių, bendradarbiaudami su vietos nevyriausybine organizacija, vykdė projektą, kurio paskirtis – išmokyti gatvės vaikus darbo kompiuteriu pagrindų. Dalyvius domino ne tik Turkija – jie taip pat tyrė, kokia tokių vaikų padėtis kitose Europos šalyse. Grupė rinko šiuos duomenis, jais dalijosi ir aptarė, kuo panaši ir kuo skiriasi įvairių Europos šalių gatvės vaikų padėtis.

 

Jaunimo demokratijos projektas

Miunemekio ir Lieto savivaldybės (Suomija) ir dvi jaunimo grupės iš Čiolefjordo (Norvegija) abiejose šalyse vykdė jaunimo demokratijos projektą. Jame dalyvavo 15–17 metų jaunuoliai iš atokiuose regionuose gyvenančių mažų bendruomenių. Kai kurie jų aktyviai veikia vietos jaunimo tarybose. Projektu siekta sužinoti apie sprendimų priėmimo sistemas ir suartinti jaunimą bei sprendimų priėmėjus. Jaunuoliai kūrė Svajonių kaimą, kuriame grupės imitavo sprendimų priėmimą savivaldybių tarybose, ir nagrinėjo, kaip atstovaujamoji demokratija įgyvendinama praktikoje.

Daugiau apie šiuos ir kitus „Veiklaus jaunimo“ programos projektus.

 

Kaip teikti paraišką?

Turite atitikti tokias sąlygas:

  • jums turi būti 13–30 metų arba turite dirbti su jaunimu ar jaunimo organizacijose,
  • turite gyventi vienoje iš programoje „Veiklus jaunimas“ dalyvaujančių šalių.  

Daugiau apie paraiškų teikimo tvarką.

Jei jūs ir jūsų projektas atitinkate reikalavimus, paraišką turėtumėte siųsti Švietimo, garso ir vaizdo bei kultūros vykdomajai įstaigai (EACEA) arba savo nacionalinei agentūrai.

 

Terminai

Nacionalinei agentūrai teikiamiems projektams nustatyti 3 paraiškų teikimo terminai per metus:

  • vasario 1 d. – gegužės 1 d.–spalio 31 d. prasidedantiems projektams,
  • gegužės 1 d. – rugpjūčio 1 d.–sausio 31 d. prasidedantiems projektams,
  • spalio 1 d. – sausio 1 d.–birželio 30 d. prasidedantiems projektams.

 

Vykdomajai įstaigai EACEA teikiamiems projektams taip pat nustatyti 3 paraiškų teikimo terminai per metus:

  • vasario 1 d. – rugpjūčio 1 d.–gruodžio 31 d. prasidedantiems projektams,
  • birželio 1 d. – gruodžio 1 d.–balandžio 30 d. prasidedantiems projektams,
  • rugsėjo 1 d. – kovo 1 d.–liepos 31 d. prasidedantiems projektams.