Euroopa Noorteportaal

Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

A picture
© iStockphoto.com - sjlocke

Pane end liikuma spordinädalal Move Week!

Sport ja kehaline tegevus võib parandada sinu elukvaliteeti, muutes sind tugevamaks ja andes energiat ning aidates paremini stressiga toime tulla ja paremini magada. Pane asjad veerema liikumisnädalal!

Spordi ja kehalise tegevuse Euroopa nädal on iga-aastane üleeuroopaline kampaanianädal, mille raames edendatakse sporti ja kehalist aktiivsust ning nende positiivset toimet inimestele.

2012. aastal esmakordselt toimunud liikumisnädala raames osalesid üksikisikud, organisatsioonid ja linnad kogu Euroopast, et suurejooneliselt tähistada spordi ja kehalise aktiivsuse tähtsust, järgides motot: 100 miljonit eurooplast veel spordi ja kehalise tegevuse juurde.

 

Mis toimub?

Nädala jooksul korraldavad osalevad organisatsioonid või linnad üritusi, et mobiliseerida inimesi kohale tulema ja võtma osa spordi- või muudest kehalise tegevuse üritustest. Klubid tutvustavad mitteliikmetele oma spordiala, toimuvad retked, jooksud, tantsu- ja võimlemisüritused, st populaarsed tegevused, millest inimesed tahavad osa võtta.

Londonis toimus 13–25-aastastele noortele England Basketballi ja Foundation 4 Life korraldatud korvpallifestival. Selle raames toimus kolm-kolme-vastu korvpalliturniir, spordiala proovimine ja kõikide tähtede finaal.

Benesovi spordiklubi Vlasta Syslová Tsehhi Vabariigis pidas maha pärastlõuna, kus vabas õhus tehti harjutusi masinatel, kepikõndi ning räägiti tervisliku liikumise vajadusest.

Kõigele lisaks on oluline, et sporti ja kehalist aktiivsust edendades oleks lõbus ning et kohalikud inimesed tuleksid kokku ühistegevuses.

 

Anna panus liikumisnädala raames

Liikumisnädal on avatud kõigile igas vanuses inimestele üle Euroopa. Liikuvusnädalal osaledes saad sina ja sinu organisatsioon või linn või kogukond omale pikemaajalisi eeliseid, kui just selleks konkreetseks nädalaks. Võid saada:

  • parema kogukonna sidususe
  • rohkem tähelepanu oma spordiorganisatsioonile ja linnale kui spordisõbralikule ja hoolivale
  • võimaluse paremini näidata, mida sinu organisatsioonil või linnal on spordi valdkonnas pakkuda
  • suurema teadlikkuse spordi ja kehalise tegevuse kasulikkusest
  • tutvustada positiivses valguses oma spordiorganisatsiooni ja linna sotsiaalset ja füüsilist kapitali
  • laiemad võrgustikud ja suhted riigi ja rahvusvahelisel tasandil
  • võimaluse aktiivselt tutvustada oma spordiorganisatsiooni, asutust või linna kohalikele elanikele ja laiemale rahvusvahelisele üldsusele.