Všimli jsme si, že používáte starší verzi prohlížeče Internet Explorer. Pro využití našich internetových stránek je optimální jeho verze 9 nebo pozdější. Zvažte proto přechod na novější verzi prohlížeče, abyste mohli využívat všechny funkce stránek. Navštivte stránky společnosti Microsoft http://www.microsoft.com a stáhněte si novější verzi prohlížeče Internet Explorer.

Evropský portál pro mládež

Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy


flag

Jak začít podnikat

A picture
© shutterstock.com - Andresr

Mladí podnikatelé – založte si svůj vlastní podnik

Nedostatek pracovních příležitostí? Vytvořte si je sami!

Podnikání často spočívá v převádění dobrých nápadů do praxe. Vyžaduje to pracovní nasazení a chuť podstupovat rizika.

Jednou z nejdůležitějších věcí je inovovat – přinášet nové výrobky nebo služby, které předtím nikdo na trhu nenabízel, nebo je nabízet tam, kde doposud nebyly k dostání.

Nevzdávejte jen tak originální nápady, i kdyby se zpočátku zdály sebebláznivější. Často je lze doladit, dořešit s pomocí ostatních a přeměnit je v podnikatelský záměr – strukturovaný dokument, který nastiňuje vaše cíle a to, jak jich hodláte dosáhnout.

Nezapomínejte, že se do podnikání nemusíte pouštět na vlastní pěst – můžete začít podnikat s přáteli, kolegy nebo se členy rodiny. Není od věci do týmu pozvat takové spolupracovníky, kteří přinesou různé podnikatelské dovednosti a zkušenosti, kterými sami nedisponujete.

 

Praktické informace a poradenství

Zda bude podnikání skutečně váš šálek kávy si můžete ověřit například na stránkách Entrepreneur Envoy.

Pokud se vám již podařilo podnik rozběhnout, síť Enterprise Europe Network vám pomůže maximálně vytěžit z evropského trhu.

 

Odborná příprava a osobní vedení

Potřebujete v začátcích pomoct? Zkuste internetové kurzy i-genius academy.