Evropský portál pro mládež

Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy

A picture
© shutterstock.com - baranq.jpg

Leonardo da Vinci – odborné vzdělávání a profesní příprava

Jste studentem programu odborného vzdělávání nebo profesní přípravy? Chcete získat pracovní zkušenosti v zahraničí, který by souvisely s vaším povoláním? Pak je pro vás program Leonardo da Vinci to pravé.

Leonardo da Vinci pomáhá studentům, stážistům a čerstvým absolventům vyjet na pracovní stáž do zahraničí a působit ve firmě nebo vzdělávací instituci.

Program je určen i pro odborníky na odborné vzdělávání nebo organizace, které v této oblasti působí.

 

Jak podat přihlášku

Přihlásit se můžete, pokud jste studentem programu odborného vzdělávání nebo vysoké školy nebo jste nedávno školu absolvovali. Další podmínkou je, že vaše škola je z jedné z těchto zemí:

  • členské státy EU
  • Island, Lichtenštejnsko, Norsko, Turecko, Švýcarsko, Albánie, Bosna a Hercegovina, Bývalá jugoslávská republika Makedonie, Černá Hora, Srbsko.
  •  

Splňujete tyto požadavky? Pak se obraťte na referenta pro stáže nebo oddělení pro evropské a zahraniční styky ve vaší instituci.

 

Žádost musí předkládat organizace, a nikoli jednotlivci. Více informací vám poskytne agentura pro program Leonardo ve vaší zemi.

 

„Tato stáž mi změnila život. Dala mi možnost poznat zcela odlišný způsob života a osobně dozrát. Jak sociální práce funguje, jsem teoreticky už věděla, ale být přímo v kontaktu s lidmi, kteří mají opravdu vážný problém s integrací, je o něčem úplně jiném. Díky této zkušenosti jsem mohla uplatnit nově získané znalosti v mém současném zaměstnaní.“
Andreia Alves z Portugalska studovala socialní práci a pak odjela na stáž do Spojeného království.

 

 

Jako součást programu celoživotního učení Evropské komise financuje program Leonardo da Vinci různé druhy činností, včetně projektů transferu nebo rozvoje inovativních postupů a sítí se zaměřením na témata z oblasti odborného vzdělávání.