Europos jaunimo portalas

Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

A picture
© shutterstock.com - nopporn

Išsakykite nuomonę Europos jaunimo parlamente

Europos jaunimo parlamentas skatina jus domėtis aktualijomis ir demokratiniu procesu, mąstyti savarankiškai ir imtis asmeninės iniciatyvos. Norėtumėte dalyvauti jo veikloje?

Sąlygos:

  • jums 16–22 metai,
  • mokotės Europoje,
  • esate atviri kitokioms nuomonėms, domitės kitomis kultūromis ir norite susipažinti su naujais žmonėmis,
  • domitės visuomenei svarbiais klausimais,
  • norėtumėte smagiai praleisti laiką.

Jei atitinkate visas šias sąlygas, galite teikti savo kandidatūrą dalyvauti vienoje iš Europos jaunimo parlamento sesijų. Dėmesio! Kad galėtumėte dalyvauti tarptautinėse sesijose, privalote laimėti nacionalinį konkursą, kurį rengia jūsų nacionalinis komitetas. Tačiau regioninėms sesijoms dažnai taikoma paprasta paraiškų teikimo tvarka.

Kreipkitės į savo nacionalinį komitetą ir sužinokite, nuo ko pradėti. Jei jūsų šalis sąraše nenurodyta, kreipkitės į Europos jaunimo parlamento tarptautinį biurą.

 

Kaip Europos jaunimo parlamentas veikia?

Europos jaunimo parlamentas kasmet surengia tris tarptautines dešimt dienų trunkančias sesijas – kaskart vis kitoje Europos šalyje. Per kiekvieną sesiją delegatai suformuoja daugiataučius komitetus, kuriuose nagrinėjamos skirtingos temos, ir parengia rezoliuciją, kuri po to svarstoma generalinėje asamblėjoje.

 

„Patraukliausias Europos jaunimo parlamento aspektas – proga išsiugdyti įvairiausių gebėjimų: nuo diplomatijos, gebėjimo pasiekti bendrą sutarimą, retorikos ir vadovavimo iki tekstų rašymo, lėšų rinkimo ir projektų valdymo.“
M. Roberts, 27 metai, Jungtinė Karalystė, rizikos kapitalo valdymas.

 

Pagrindinė informacija

Europos jaunimo parlamentas – viena geriausių vietų Europos klausimais besidomintiems jauniems europiečiams įsitraukti į politines diskusijas ir pažinti naujas kultūras. Jo veikla rūpinasi Heinz-Schwarzkopf fondas „Jaunoji Europa“. Daugiau kaip 100 kasmet Europos jaunimo parlamento organizuojamų regioninių, nacionalinių ir tarptautinių renginių dalyvauja per 20 000 jaunuolių iš 35 šalių.