Eiropas Jaunatnes portāls

Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.

A picture
© fotolia.com - Alexander Raths

HIV un AIDS

Ir aplēsts, ka Eiropas reģionā 2011. gada beigās ar HIV ir inficēti ap 2,3 miljoniem cilvēku. Ko vari darīt pret šo vīrusu?

HIV (cilvēka imūndeficīta vīruss) ir vīruss, kas uzbrūk cilvēka imūnsistēmai, kavējot organisma spējas cīnīties pret vīrusiem, baktērijām un sēnītēm, kas izraisa saslimšanu. Ja šo infekciju nekonstatē un neārstē, imūnsistēma pakāpeniski novājinās un attīstās AIDS (iegūtais imūndeficīta sindroms) — hroniska, dzīvību apdraudoša slimība. HIV izplatās seksuālo kontaktu laikā, ar asinīm vai no mātes bērnam.

 

Pasaules AIDS diena

Katru gadu 1. decembrī Pasaules AIDS dienā cilvēki no visas pasaules sanāk kopā, lai informētu par HIV/AIDS un paustu starptautisku solidaritāti ar tiem, kurus skārusi šī pandēmija. Tā ir iespēja izplatīt zināšanas un veicināt HIV/AIDS profilaksi, ārstēšanu un aprūpi. 2011.-2015. gada periodā Pasaules AIDS dienu temats ir pārtraukt jaunus inficēšanās gadījumus ar HIV, pilnīgi izskaust diskrimināciju un nepieļaut AIDS izraisītus nāves gadījumus.

Pasaules AIDS dienu var atbalstīt visu gadu, proti, noskaidrojot faktus par HIV un izmantojot šīs zināšanas, lai pasargātu sevi un citus. Vietnē worldaidsday.org var smelties idejas, kā to darīt.

 

Meklē finansējumu savam projektam

MTV fonds “Staying Alive Foundation” atbalsta jaunu cilvēku projektus, kuru mērķis ir inovatīvos veidos apturēt HIV izplatību.

Iespējams, 2014. gada vidū būs jauns uzaicinājums iesniegt priekšlikumus.

 

Izglītojies

Global Youth Coalition on HIV/AIDS (GYCA) saviem dalībniekiem piedāvā par velti iziet mēnesi ilgus e‑kursus par projektu vadību, politisko darbu, dotāciju pieprasījumu rakstīšanu un naudas vākšanu, kā arī par sagatavošanos starptautiskajai AIDS konferencei.

Šie kursi parasti tiek rīkoti reizi mēnesī, un tajos var piedalīties 20-25 interesenti, kas atlasīti, pamatojoties uz viņu pieredzi HIV/AIDS jautājumos, apņemšanos iegūtās prasmes nodot citiem. Ņem vērā arī viņu atrašanās vietu un dzimumu. Atlasē priekšroka tiek dota jauniešiem, kas paši ir inficēti ar HIV vai pieder atstumtajām grupām. E-kursu plānā var uzzināt, līdz kuram datumam var pieteikties.