Pravdepodobne používate staršiu verziu prehliadača Microsoft Internet Explorer. Táto webová lokalita je optimalizovaná pre Internet Explorer – verzia 9 a vyššie. Ak chcete využívať všetky prvky tejto lokality, odporúčame inštaláciu vyššej verzie vášho prehliadača. Navštívte webovú lokalitu spoločnosti Microsoft http://www.microsoft.com, kde si môžete stiahnuť novšiu verziu prehliadača Internet Explorer.

Európsky portál pre mládež

Informácie a príležitosti pre mladých ľudí v celej Európe.


flag

Bezpečnosť

A picture
© fotolia.com - hikrcn

Boj proti obchodovaniu s ľuďmi

Obchodovanie s ľuďmi je modernou formou otroctva. Ide o mimoriadne závažný zločin, ktorý porušuje základné ľudské práva. Každý sa môže stať obeťou obchodovania s ľuďmi z rôznych dôvodov a deje sa to všade okolo nás. Ste prekvapení? Čítajte ďalej!

Podľa OSN je obchodovanie s ľuďmi druhým najväčším zdrojom zisku organizovaného zločinu po obchodovaní s drogami.

 

Informujte sa

Aby ste získali prehľad o rozsahu problému, prečítajte si komiks Rady Európy Nie si na predaj. Príbehy Taliny, Fabie, Yva, Anny a Sofie predstavujú všetky formy vykorisťovania. Boj proti obchodovaniu s ľuďmi sa stal jednou z priorít Rady Európy.

Viac informácií OSN o boji proti obchodovaniu s ľuďmi

 

Otvorte oči

Kampaň Otvorte oči ukazuje, že obchodovanie s ľuďmi je oveľa bližšie, ako si myslíme, najmä obchodovanie s ľuďmi s cieľom ich vykorisťovania v práci.

 

 

    

 

 

Deň boja proti obchodovaniu s ľuďmi

Európsky deň boja proti obchodovaniu s ľuďmi sa koná 18. októbra každý rok. Prečo sa nezapojiť? Európska komisia v roku 2010 predstavila novú smernicu na zabezpečenie lepšej ochrany a pomoci obetiam obchodovania s ľuďmi s cieľom zabrániť takýmto trestným činom.