Microsoft Internet Explorer’ın daha eski bir sürümünü kullanmakta olduğunuzu fark ettik. Bu web sitesi Internet Explorer sürüm 9 ve daha sonrası için optimize edilmiştir, lütfen bu web sitesinin tüm özelliklerinden yararlanabilmek için tarayıcınızı güncelleyin. Internet Explorer’ın yeni sürümünü karşıdan yüklemek için Microsoft’un web sitesini http://www.microsoft.com ziyaret edin.

Avrupa Gençlik Portalı

Avrupa’daki gençler için bilgiler ve fırsatlar.


flag

Avrupa Gönüllü Hizmeti

A picture
© shutterstock.com - DeiMosz

Avrupa Gönüllü Hizmeti: gerçekte nedir?

17-30 yaşları arasındaysanız yurtdışında EVS gönüllüsü olarak 2-12 ay geçirmek ister misiniz?

Nasıl çalışır?

Bir EVS projesi iki veya daha fazla destekçi kuruluş arasında bir ortaklıktır. Bu destekçiler kendi projelerinde gönüllüleri çalıştırmaktan sorumludurlar.
 

Gönüllüler EVS’ye yaşadıkları ülkede yer alan Gönderen Kuruluş ve hizmet süreleri boyunca gönüllülere ev sahipliği yapan Ev Sahibi Kuruluş aracılığı ile EVS’ye katılırlar.
 

Projeler 2-12 ay sürmektedir. Bir gönüllü olarak kültür, spor, gençlik, çocuklar, kültür mirası, sanat, hayvan sağlığı, çevre ve gelişim işbirliği gibi çok çeşitli projelerde çalışabilirsiniz. EVS süreniz sonunda size, katılımınızı onaylayan ve projenizi tanımlayan Youthpass adlı bir sertifika verilecektir.
 

Ücretsiz konaklama, yemek, sigorta ve cep harçlığı sağlanacaktır. Tek yapmanız gereken harcama, seyahat masraflarınızın küçük bir bölümüdür.
 

Nasıl başvurabilirsiniz?

17 ve 30 yaşları arasındaysanız, iki seçeneğiniz bulunmaktadır:

1. Hibeli bir proje için gönüllü istihdam eden bir kuruluşla iletişime geçmek VEYA

2. Bir kuruluşla bir projeyi başlatmak için iletişime geçmek

Bir kuruluşla bağlantıya geçmek için akredite kuruluşlar veri tabanına bakınız.
 

Uygun şartlara sahip ülkelerin listesi için Program Kılavuzunu kontrol edebilirsiniz.