Mēs pamanījām, ka izmanto vecāku Microsoft Internet Explorer versiju. Šī vietne ir optimizēta darbam ar Internet Explorer 9 un jaunākām versijām, tādēļ, lūdzu, apsver iespēju atjaunināt savu pārlūkprogrammu, lai varētu izbaudīt visas šī portāla funkcijas. Apmeklē Microsoft mājas lapu http://www.microsoft.com, lai lejupielādētu jaunāko Internet Explorer versiju.

Eiropas Jaunatnes portāls

Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.


flag

Arodmācības

A picture
© shutterstock.com - watcharakun

Apmaiņas programma “IAESTE”

Ļoti vēlies iegūt tehnisku pieredzi, bet vēl studē? Pateicoties programmai “IASTE”, vari iziet praksi ārzemēs, kamēr vēl studē universitātē.

Starptautiskā Studentu tehniskās pieredzes apmaiņas apvienība (IAESTE) dod tev iespēju izbaudīt citu kultūru un iegūt vērtīgu darba pieredzi apmaksātā praksē ārzemēs.

 

Lai tu varētu pieteikties, tev jāatbilst šādiem kritērijiem:

  • jābūt augstskolas pilna laika studentam kādā no aptuveni 100 valstīm, kur ir pārstāvēta “IAESTE” (sk. “IAESTE” valstu sarakstu);
  • jāstudē zinātne, tehnika, inženierzinātnes, lauksaimniecība vai lietišķā māksla (sk. disciplīnu nodaļu).

 

Kā pieteikties?

Ja atbilsti kritērijiem, vari pieteikties apvienībā savā valstī. Atceries, ka katrai valstij, kas ir apvienības dalībniece, ir pašai savi pieteikšanās kritēriji un termiņi un ka tu varbūt nevarēsi izvēlēties valsti vai uzņēmumu, kur gribi strādāt.

 

Uztraucies par izmaksām? Visi “IAESTE” praktikanti parasti saņem iztikas pabalstu, kura lielumu nosaka darba devējs un dzīves dārdzība attiecīgajā valstī:

  • pabalsts sedz pārtiku, mājvietu un ceļa izdevumus uz darbu un atpakaļ;
  • tev jāsedz ceļa izdevumi uz valsti un privātā apdrošināšana prakses laikā.