Mēs pamanījām, ka izmanto vecāku Microsoft Internet Explorer versiju. Šī vietne ir optimizēta darbam ar Internet Explorer 9 un jaunākām versijām, tādēļ, lūdzu, apsver iespēju atjaunināt savu pārlūkprogrammu, lai varētu izbaudīt visas šī portāla funkcijas. Apmeklē Microsoft mājas lapu http://www.microsoft.com, lai lejupielādētu jaunāko Internet Explorer versiju.

Eiropas Jaunatnes portāls

Informācija un iespējas jauniešiem visā Eiropā.


flag

Arodmācības

A picture
© shutterstock.com - artiomp

Apgūsti arodu

Lai tu būtu skolnieks vai universitātes beidzējs, arodizglītība var palīdzēt tev sagatavoties globālajam darba tirgum, iemācot tev prasmes, kas nepieciešamas konkrētam amatam.

Darbi, kuros vajadzīga vidēja kvalifikācijas pakāpe, skaita ziņā joprojām pārspēj darbus, kuros nepieciešams augstskolas diploms. Tāpēc arodizglītības iegūšanas priekšrocības ir nepārprotamas.

 

Lasiet vēl par arodizglītību vietnē “Euroguidance” — profesionālās orientācijas resursu centri.

 

Arodizglītības programmas ir saistītas ar arodprakses sistēmu — abos gadījumos praktiskā darba pieredze mijas ar teoriju. Tās var būt vidējās, pēcvidusskolas vai tālākizglītības līmenī, bet nav pielīdzināmas augstākajai izglītībai.

 

Ja esi students, vari uzlabot darba prasmes, stažējoties dažādās valstīs “Leonardo da Vinci” programmā.

 

Plašāka arodizglītības atzīšana

Ir vairākas Eiropas iniciatīvas, kas uzlabo arodizglītības programmās iegūto prasmju un kvalifikāciju atzīšanu un kvalitāti: