Evropský portál pro mládež
Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy

Program Světové banky „Youth Professionals“

A picture
© fotolia.com
Zajímáte se o mezinárodní rozvoj a chtěli byste na tomto poli v budoucnu něco dokázat? Udělejte první krok a přihlaste se do programu Světové banky „Youth Professionals“.

Program Young Professionals je příležitostí pro vysoce kvalifikované a motivované uchazeče, kteří se zajímají o rozvoj, mají výborné studijní a profesní výsledky a řídicí schopnosti. Světová banka obdrží ročně kolem 10 000 přihlášek, z nichž je na dva roční projekty vybráno zhruba 30 uchazečů.

 

„Program Young Professionals byla skvělá volba  – měla jsem příležitost pracovat se skutečnými odborníky a výbornými mentory.“
Friederike, Německo

 

Jak podat přihlášku

Musíte splňovat tyto podmínky:

– věk do 32 let

magisterský nebo jiný rovnocenný  diplom

– výborná znalost angličtiny

– plynulé ovládání alespoň jednoho dalšího pracovního jazyka Světové banky: arabštiny, čínštiny, francouzštiny, portugalštiny, ruštiny nebo španělštiny

– specializace v některé z oblastí souvisejících s činností Světové banky, např. ekonomie, finance, vzdělávání, veřejné zdraví, sociální vědy, strojírenství, územní plánování či řízení přírodních zdrojů

– nejméně 3 roky náležité praxe v oboru na pozici s rozhodovací pravomocí nebo v rámci doktorského studia.

Program v současné době nepřijímá odborníky z následujících oblastí: výpočetní technika, HR, účetnictví, marketing, právo, lingvistika – pokud kromě toho nenabízíte některý z výše uvedených oborů.

 

Lhůty pro podávání přihlášek

Online přihlášky lze každoročně podávat od 1. května do 30. června a výběrové řízení trvá 9 měsíců. Pokud budete vybráni, začnete pracovat od září následujícího roku.

 

V rámci programu Young Professionals  bylo od jeho startu zaměstnáno více než 1 500 pracovníků, kteří nyní zastávají pozice ve Světové bance.

 

Zveřejněno: po, 22/04/2013 - 14:13


Tweet Button: 

Související internetové odkazy


Info for young people in the western balkans

Potřebujete odbornou pomoc či radu?

Zaslat dotaz