Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

Euroopa noortenädala 2015 kõrghetked

Kõigis Erasmus+ programmis osalevas 33 riigis korraldati aprillis ja mais 2015 sadu üritusi.

27. aprillist kuni 10. maini toimunud Euroopa noortenädal  oli pühendatud noorte ühiskonda ja tööturule kaasamisele. Sellel nädalal pöörati tähelepanu noorte osalemisele ühiskonnaelus ja kõikide eluvaldkondade noortele paremate võimaluste andmisele, et tagada edukas demokraatia.

 

Kõrghetkede hulka kuulusid 6. mail toimunud kõrgetasemeline arutelu, mille teema oli „Noorte parem kaasamine sallimatuse ja ebademokraatliku käitumise ennetamiseks”.

 

Pärast arutelu anti kolmele silmapaistvale noorteprojektile noorteauhind. Need valiti välja rohkem kui 150 projekti hulgast, mille olid auhinnakandidaadiks seadnud Erasmus+ riiklikud bürood ning mida toetati projekti „Euroopa noored” ja programmi Erasmus+ raames. Võiduprojektid leiad siit!

 

4.–6. maini toimunud struktuurse dialoogi konverentsil osalesid noorteorganisatsioonide ja valitsuste esindajad kogu Euroopast.

 

Euroopa Noortefoorum korraldas 6. mail 2015 Brüsselis ürituse YO!Fest. Selle moto oli „Kasvame koos!” ja sellel osales üle 7000 Euroopa noore. Toimusid mitmed töötoad ja arutelud. Oluline teema oli ka tööeluks oskuste arendamine mitteformaalse õppe kaudu. Üritusele panid punkti kontserdid.

 

Veel üks noortenädala kõrghetkedest oli ideelabori „Ideas Lab” käivitamine. Sellele veebiplatvormile saavad noored saata noorte võimaluste parandamise, tööhõive, ettevõtluse ja üleilmse arengu projektide ideid. Teised noored hindavad neid enne, kui need saadetakse poliitikakujundajatele, ning loodetavasti saavad need kunagi tegelikkuseks. Kõrgetasemelise arutelu ajal tutvustas iga projekti esindaja oma ideed Euroopa komisjoni hariduse, kultuuri, noorte ja spordi volinikule Tibor Navracsicsile.

 

 

Kõrghetked:

http://bit.ly/1hJxgsD

 

 

Seotud lingid: http://europa.eu/youth/eyw

Avaldatud: Reede, 06/11/2015 - 12:46


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Vajad eksperdi abi või nõuannet?

Küsi meilt!