Avrupa Gençlik Portalı
Avrupa’daki gençler için bilgiler ve fırsatlar.

Bogliasco Burslusu Olun!

A picture
© fotolia.com - olly
İleri düzeyde yaratıcı çalışmalar veya bilimsel araştırma yapıyorsanız, Bogliasco Burs Programına başvurabilirsiniz! İtalyan Rivierasında bulunan Liguria Araştırma Merkezi’ne katılmak için neler gerektiğini öğrenin.

Cenova yakınlarındaki Bogliasco Vakfı’na ait Liguria Araştırma Merkezi, tüm dünyadan, her cinsiyet ve yaşta sanatçı ve bilim insanlarına burs vermektedir.

 

Başvuru koşullarını karşılıyor musunuz?

Arkeoloji, mimarlık, klasikler, dans, film veya video, tarih, peyzaj mimarlığı, edebiyat, müzik, felsefe, tiyatro, görsel sanatlar alanlarında hem yaratıcı hem bilimsel çalışmalar yapıyorsanız başvurabilirsiniz. Ancak özellikle dans, müzik ve tiyatro ile ilgili olarak yoğun performans çalışması yapmak istiyorsanız araştırma merkezinin prova stüdyosunun bulunmadığını unutmayın.

 

Nasıl başvurulur?

Bogliasco Bursuna başvurmak için alanınızda yaşınız ve deneyiminize uygun dikkate değer başarılarınızı kanıtlamanız gerekmektedir. Ayrıca Bogliasco’da sürdürmek istediğiniz projelerinizin tanımlarını da sunmanız gerekmektedir. Bogliasco burslarının halen bir programda kayıtlı olan öğrencilere verilmediğini unutmayın.

Başvuru dosyanızı İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca veya İspanyolca olarak verebilirsiniz. Gerekli tüm belgeleri ve başvuru sürecinin tüm ayrıntılarını burs web sitesinden kontrol etmeyi unutmayın.

 

Başvuru tarihleri

Burslar genellikle Eylül ayından 13 Aralık’a (güz-kış yarıyılı) ve Şubat’tan Mayıs’a (kış-bahar yarıyılı) kadar verilmektedir Eylül-Aralık bursları için başvurular Ocak ayında, Şubat-Mayıs bursları için başvurular Nisan ayındadır. Bu yılın başvuru tarihleri için burs web sayfasına bakınız.

 

Bogliasco Vakfı faaliyete geçtiği 1996 yılından bu yana 40 ülkeden yaklaşık 700 bursiyere ev sahipliği yapmıştır. Her yıl Vakıf genellikle 30/31 ile 33/34 gün süren 50 burs vermektedir.

Yayınlanma: Cum., 12/04/2013 - 12:45


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Uzman yardımına veya tavsiyesine mi ihtiyacınız var?

Ask us!