Evropský portál pro mládež
Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy

Stipendia UNESCO–Aschberg: výměnné pobyty pro umělce!

A picture
© fotolia.com - lassedesignen
Toužili jste vždy vyjet na výměnný program do zahraničí, ale Erasmus pro vás nebylo to pravé ořechové? Stipedium UNESCO-Aschberg vám jako mladému umělci umožní zúčastnit se rezidenčního programu kdekoli ve světě.

Stipendijní program UNESCO-Aschberg umožňuje mladým umělcům nabýt zkušenosti a dokončit vzdělání v zahraničí. Je prospěšné z hlediska osobního rozvoje i z hlediska možnosti zapojit se do mezikulturního dialogu a aktivit.

 

Můžu se přihlásit i já?

Ano, pokud jste mladý umělec ve věku od 25 do 35 let a působíte v oblasti hudby, výtvarného umění nebo kreativního psaní. Můžete zažádat o pobyt v délce 1 až 3 měsíců. Uvedené tři tvůrčí oblasti pokrývají umělecké specializace, které jsou hnacím motorem kreativního průmyslu, zejména nahrávacího průmyslu, pořádání koncertů, audiovizuálního odvětví, grafického designu a nakladatelství.

 

Jak se přihlásit?

Měli byste se obrátit přímo na instituci, o kterou se zajímáte, podle oboru a/nebo požadované země. Musíte však splňovat všechny požadavky. Instituce sestaví užší seznam kandidátů. Program upřednostňuje umělce a instituce z rozvojových zemí s cílem posílit spolupráci mezi severem a jihem.

 

Ohlídejte si termíny pro podání přihlášky!

Lhůty k podání přihlášek se u každého stipendia UNESCO-Aschberg liší v závislosti na dané instituci. Většinou však bývají v období od poloviny října do poloviny listopadu. Přesná data zjistíte u instituce, která nabízí vámi preferovaný rezidenční program. Nezapomeňte, že během jednoho roku můžete podat pouze jednu přihlášku, a že určitého programu se můžete účastnit pouze jednou.

Zveřejněno: st, 24/04/2013 - 11:11


Tweet Button: 

Související internetové odkazy


Info for young people in the western balkans

Potřebujete odbornou pomoc či radu?

Zaslat dotaz