Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Ar jūs vienas iš 214 milijonų imigrantų?

A picture
© iStockphoto.com - eyecrave
Vienas iš 33 žmonių pasaulyje šiandien yra migrantas – šiais laikais gimtuosius kraštus palieka daugiau žmonių nei kada nors anksčiau per visą žmonijos istoriją.

Migracija yra pasaulinio masto reiškinys – apie 3,1 % pasaulio gyventojų (apie 214 mln.) gyvena ne savo gimtinėje. Migracijos srautus paprastai lemia ekonominės priežastys, nes žmonės ieško geresnio darbo ir gyvenimo, tačiau prie migracijos didėjimo prisidėjo ir globalizacija.

 

Norite persikelti į ES?

Jeigu esate iš Europos Sąjungai nepriklausančios šalies, ES imigracijos portale rasite daug informacijos apie tai, kaip teisėtai atvykti į ES valstybę narę. Jeigu jums reikia konkretesnių patarimų, galite paieškoti organizacijų, sprendžiančių su migracija susijusius klausimus.

Nuo 1999 m. ES rengia bendrą Europos imigracijos politiką, pagal kurią bus nustatytos visose ES šalyse galiojančios imigracijos ir vizų taisyklės.

 

Persikėlimas į kitą ES šalį

Jeigu esate ES pilietis, turite teisę gyventi ir mokytis arba dirbti bet kurioje kitoje ES šalyje. Svetainėje „Jūsų Europa“ sužinosite, kokios yra jūsų teisės ir pareigos, ir rasite kitos naudingos informacijos.

 

Tarptautinė migrantų diena

Jungtinės Tautos gruodžio 18 dieną paskelbė Tarptautine migrantų diena, kad pažymėtų tą 1990 m. dieną, kai šioje organizacijoje buvo priimta Tarptautinė darbuotojų migrantų ir jų šeimos narių teisių apsaugos konvencija. Tokia diena paskelbta siekiant skleisti informaciją apie migrantų žmogaus teises ir pagrindines jų laisves, dalijantis patirtimi ir drauge rengiant migrantų teisių apsaugos kampanijas.

 

Susijusios problemos

Daug migrantų ir jų šeimų nukenčia nuo įvairiausių žmogaus teisių pažeidimų. Neteisėta migracija tapo viena iš didžiausių mūsų laikų problemų, o prekyba žmonėmis kelia vis didesnį susirūpinimą visame pasaulyje.