Europos jaunimo portalas

Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

© iStockphoto.com - clearstockconcepts

LGBTI asmenų teisės

Lesbietėms, gėjams, biseksualiems, translyčiams ir interseksualiems asmenims (LGBTI) daugelyje šalių ir visuomenių vis dar sunku. Išsiaiškink, kur ieškoti pagalbos.

Per neseniai atliktą „Eurobarometro“ apklausą 46 % respondentų atsakė, kad, jų nuomone, lesbietės, gėjai ir biseksualūs asmenys 2012 m. buvo diskriminuojami ir kad nuo 2009 m. apklausos padaryta pažanga nedidelė.

 

Šios nuomonės pagrįstumą patvirtina 2014 m. atliktas ES pagrindinių teisių agentūros tyrimas. 47 % jo dalyvių atsakė, kad per pastaruosius 12 mėnesių buvo diskriminuojami arba persekiojami dėl lytinės orientacijos. Daugiausiai tokių atsakymų pateikė lesbietės (55 %), 18–24 metų jaunimas (57 %) ir mažas pajamas gaunantys žmonės (52 %).

 

Nelik abejingas

Jei matai internete tekstų, nukreiptų prieš LGBTI asmenis arba kokias nors kitas bendruomenes, gali apie tai pranešti neapykantą kurstančių kalbų stebėjimo svetainėje „Hate Speech Watch“. 2012 m. Europos Tarybos Jaunimo departamento atlikto tyrimo duomenimis, neapykantą homoseksualiems ir translyčiams asmenims kurstančios kalbos yra labiausiai paplitusios neapykantą kurstančių kalbų rūšys.

 

Susijusios nuorodos