Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Negalia neturėtų būti kliūtis

A picture
© shutterstock.com - Yuri Arcurs
80 mln. Europiečių gyvena turėdami vienokią ar kitokią negalią. Tai apie 15 % visų gyventojų. Nepaisant to, kad jų daug, kai kurie šių žmonių jaučiasi izoliuoti ir palikti be galimybių visapusiškai, kaip ir kiti, naudotis judėjimo ES laisve.

Visi ES piliečiai turi teisę persikelti į kitą ES šalį gyventi, dirbti arba studijuoti, bet jeigu jūs turite negalią, gali paaiškėti, kad tikrovėje negalite naudotis tokiomis pačiomis galimybėmis.

Jums gali kilti kliūčių studijuojant, ieškant darbo, keliaujant, perkant prekes ir paslaugas arba tiesiog ieškant informacijos.

 

Judėjimo laisvė

Europos neįgaliųjų forumas pradėjo kampaniją, siekdamas pašalinti visas kliūtis neįgaliesiems. Pagrindinis tikslas yra įtikinti kitus, ypač darbdavius ir viešųjų paslaugų sektorių, prisitaikyti.

  • Europos aktu dėl prieinamumo buvo nustatyti prekių ir paslaugų prieinamumo reikalavimai visoje ES.
  • Jei turite negalią, keliauti po kitas ES šalis bus lengviau dėl Europos judumo kortelės. Turėdami kortelę galite tam tikromis paslaugomis naudotis tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip ir tų šalių neįgalūs piliečiai.

 

Kuo galite prisidėti?

  1. Parsisiųsdinkite kampanijos priemonių rinkinį ir tapkite Judėjimo laisvės ambasadoriumi.
  2. Atsispausdinkite skrajutę ir skleiskite žinią apie kampaniją savo mokykloje, universitete, darbo vietoje ir visur, kur tik būnate.