Avrupa Gençlik Portalı
Avrupa’daki gençler için bilgiler ve fırsatlar.

Avrupa Birliğinde hareketli olmak ne anlama gelir?

European Youth Week 2013
© Eurodesk
Avrupa Birliğindeki fırsatlara ilişkindir: öğrenim, çalışma, gönüllü işlere yerleştirilme, staj veya değişim programları arasından kendi durumunuza uygun birisini seçebilirsiniz.

Avrupa Birliği başka bir ülkede kısa veya uzun sürelerle kalmanız için birçok farklı olanak sunmaktadır. Bunların hepsini burada, Avrupa Gençlik Portalında bulabilirsiniz.

 

Staj

Staj, gelecekteki kariyeriniz için uygulamalı deneyim ve beceriler kazanırken çalışma dünyasına kendinizi alıştırmanız için en iyi yollardan birisidir. Mesleki eğitiminizin bir bölümü olarak, bilim ve teknoloji gibi alanların yanı sıra size birçok olanak sunan diğer alanlarda da staj yapabilirsiniz.

 

Gönüllülük

Sizin için en uygun fırsatı seçerek sayısı gitgide artan Avrupa’da gönüllü gençler arasına katılabilirsiniz. Gönüllülük faaliyetini çevrimiçi olarak, bir çalışma kampında ya da Avrupa Gönüllü Hizmetinin bir parçası olarak gerçekleştirebilirsiniz

 

Çalışma

Her ne kadar Avrupa’da genç işsizlik yüksek olsa da, yurtdışında iş arayabilirsiniz. Ancak başka bir ülkede çalışma, sürekli olmak zorunda değildir; au pair olarak çalışma veya tatilleriniz süresince mevsimlik işler yapmak gibi kısa süreli fırsatlar da bulunmaktadır. Seçiminiz ne olursa olsun, deneyiminize başlamadan önce çalışma ile ilgili haklarınızı bilmeniz iyi olacaktır.

 

Öğrenim

Yurtdışında belli bir süre öğrenim sadece eğitsel, kültürel ve kişisel faydalar değil, ayrıca gelecekteki kariyerinize kesin bir destek sağlayacaktır. Ancak uluslararası öğreniminiz yalnızca sınıfta olmak zorunda değildir, öğrenmenin başkaca yolları da bulunmaktadır.

 

Avrupa Dışı

Fırsatlarınız Avrupa sınırlarında sona ermemektedir sanatsal değişim programı, stajlar, gönüllülük fırsatları ve gençlik değişim programları ile dünyayı dolaşabilirsiniz.
 

Karar veremiyor musunuz?

Size zaman kazandırmak için EurodeskAvrupa fırsatlarının bir listesini ve bunlara ilişkin önümüzdeki iki ay içerisindeki son başvuru tarihlerini sunmaktadır.

 

Daha çok sosyal medyadaki bilgilerle ilgileniyorsanız, Eurodesk’in gençlik fırsatları ile ilgili güncellenmiş bilgiler içeren Facebook ve Twitter sayfalarına bakabilirsiniz.

Yayınlanma: Çar., 11/06/2014 - 12:24


Tweet Button: 

İlgili bağlantılar


Info for young people in the western balkans

Uzman yardımına veya tavsiyesine mi ihtiyacınız var?

Ask us!